fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Naujienos

Marie-Josée Croze filme „2 naktys iki ryto“ kuria stiprios šiuolaikiškos moters portretą

Kadras iš filmo „Dvi naktys iki ryto“ LKC archyvas
Kadras iš filmo „Dvi naktys iki ryto“
LKC archyvas

Rugpjūčio 24 dieną išskirtiniame „Kino po žvaigždėmis“ seanse įvyks išankstinė bendros lietuvių ir suomių gamybos filmo „2 naktys iki ryto“ („2 Nights Till Morning“, rež. Mikko Kuparinenas) premjera. Vilniuje nufilmuotos romantinės dramos premjeroje dalyvaus ne tik visa kūrybinė grupė, bet ir pagrindinį vaidmenį atlikusi garsi prancūzų ir kanadiečių aktorė Marie-Josée Croze.

Marie-Josée Croze į tarptautinės publikos akiratį pateko sukūrusi vaidmenį Denys Arcando režisuotame filme „Barbarų invazijos“ (The Barbarian Invasions, 2003). Kanų kino festivalyje jos darbas įvertintas apdovanojimu už geriausią moters vaidmenį. Šiemet aktorė vėl sugrįžo į Kanus – jau kaip specialios jaunų trumpametražių filmų režisierių darbus vertinančios programos žiuri narė.

Po pripažinimo Kanuose aktorės tarptautinė karjera įgavo pagreitį. Marie-Josée Croze suvaidino Steveno Spielbergo trileryje „Miunchenas“ (Munich, 2005), kūrė vaidmenis drauge su tokiais garsiais aktoriais kaip Mathieu Amalricu Jeano-Dominique‘o Bauby memuarų adaptacijoje „Skafandras ir drugelis“ (The Diving Bell and the Butterfly, 2007), Jeanu Dujardinu „Vaizdas į jūrą“ (Un balcon sur la mer, 2010) bei Danieliu Auteuilu „Aš mylėjau“ (Je l’aimais, 2009).

Kadras iš filmo „Dvi naktys iki ryto“ Kūrėjų archyvas
Kadras iš filmo „Dvi naktys iki ryto“
Kūrėjų archyvas

Filme „2 naktys iki ryto“ aktorė įkūnija prancūzę architektę Caroline, darbo reikalais atvykusią į Vilnių. Viešbutyje, kuriame moteris apsistoja, susikerta jos ir suomių didžėjaus Jaakko (Mikko Nousiainen), keliai. Du vieniši nepažįstamieji praleidžia romantišką naktį klajodami po svetimą miestą.

Filmo režisierius Mikko Kuparinenas neslėpė susižavėjimo talentinga aktore. „Ji iškart paliko labai stiprų įspūdį. Manau, tarp mūsų labai greitai užsimezgė ryšys – abu turėjome panašią viziją, kokį charakterį norime sukurti ir kokią istoriją papasakoti. Marie buvo labai atvira, paprasta ir kartu labai stipri. Nuo pat pradžių mes pasitikėjome vienas kitu,“– pasakojo režisierius.

Kino kritikai taip pat negaili aktorei gražių žodžių. Jos vaidyba neretai apibūdinama kaip žemiška, subtili, spinduliuojanti, o jos sukurtas personažas filme „2 naktys iki ryto“ – tvirtas, šiuolaikiškas ir tuo pačiu metu jautrus, jausmingas bei kompleksiškas.

Viename interviu, paklausta, ar įgyvendino savo svajones, Marie-Josée Croze atsakė, jog ji siekia ne svajonių, o laisvės ir nuolat tikrina jos ribas. Filme „2 naktys iki ryto“ jos suvaidinta herojė taip pat bando suprasti save, leisti sau būti pažeidžiama ir tokiu būdu atranda vidinę laisvę bei ramybę.

„2 naktys iki ryto“ kino teatruose bus rodomas nuo rugsėjo 2 d.

Anonsas:

Save

Komentarai