fbpx
Naujienos

Martino Skorsezės „Volstryto vilkas“ vejasi „Oskarų“ traukinį

Kadras iš filmo „Volstryto vilkas“ GPI archyvas
Kadras iš filmo „Volstryto vilkas“
GPI archyvas

Neseniai paaiškėjo, kad naujausio Martino Skorsezės darbo „Volstryto vilkas“ (The Wolf of Wall Street) pasaulinė premjera atidėta daugiau nei mėnesiui. Vietoje anksčiau numatytos lapkričio 15-os, Jungtinėse Valstijose filmą planuojama pristatyti per Kalėdas, gruodžio 25 dieną.

Pasaulinę filmo premjerą kompanija „Paramount Pictures“ atidėjo ne be svarios priežasties. Juostą, kurioje pagrindinį vaidmenį sukūrė Leonardas DiCaprio, nuspręsta permontuoti. Pradinis filmo montažas prodiuseriams pasirodė esąs tiesiog per ilgas, mat Skorsezė pateikė beveik trijų valandų trukmės filmo versiją.

Biografinėje kriminalinėje dramoje pasakojama apie praėjusio amžiaus pabaigos Amerikos finansų įžymybę ir aukštuomenės chuliganą Džordaną Belfortą. Žinomas biržos makleris pagarsėjo gebėjimu staigiai uždirbti milijonines sumas, švaistūnišku elgesiu ir ekscentriškais išsišokimais, o jo karjerą vainikavo į viešumą išlindusios ne visai švarios finansinės operacijos.

Šiam filmui režisierius subūrė ypač stiprią komandą. Tai jau penktasis kartas kuomet pagrindinį vaidmenį Scorsezė patiki DiCaprio, o filmo scenarijų sukūrė Terencas Vinteris, serialo Sopranai scenaristas. Titulinė filmo daina „Black skinhead“, kurią girdime oficialiame anonse, priklauso žinomam reperiui Keinai Vestui, o visa muzikine filmo dalimi rūpinosi „Žiedų valdovo“ trilogijos garso takelio autorius.

Vos pasirodžius juostos anonsams kritikai prabilo apie ryškų pretendentą į Oskarus, tačiau pristatymo datos atidėjimas tokią galimybę iš „Volstryto vilko“ gali ir atimti. Jei juostos permontavimo darbai užtruktų ir ji nebūtų pristatyta šiais metais, filmą ištiktų „Kuždesių salos“ likimas. „Kuždesių sala“, puikiai įvertinta tiek kritikų, tiek žiūrovų, tapo vienu pelningiausių Skorsezės filmų, tačiau vietoje planuotos premjeros 2009-ųjų spalį, filmas pasirodė tik 2010 metų vasarį ir iškrito iš varžybų dėl Oskarų.

Lietuvoje juostą galėsime pamatyti kartu su viso pasaulio žiūrovais, kitų metų pradžioje. Premjera mūsų kinuose numatoma 2014 sausio 3 dieną, žinoma, jei režisieriaus komanda suspės atlikti planuojamus darbus ir pasaulinė premjera nebus dar kartą atidėta.

Premjera Lietuvoje: 2014-01-03

Filmo anonsas:

GPI informacija

Komentarai