fbpx
Naujienos

Mediateka kviečia – knygos „Kinas ir filosofija“ pristatymas

Knyga „Kinas ir filosofija“ Mediatekos archyvas
Knyga „Kinas ir filosofija“
Mediatekos archyvas

Kas sieja kiną ir filosofiją? Kiną galima žiūrėti filosofiškai ir kinas pats gali būti filosofija. Apie tai ir dar daugiau bus galima padiskutuoti su kolektyvinės monografijos „Kinas ir filosofija“ autoriais: filosofu Nerijumi Mileriumi (kuris yra ir knygos sudarytojas), Audrone Žukauskaite, Jūrate Baranova, Kristupu Saboliumi bei kinotyrininku Luku Brašiškiu. Knygos pristatymas įvyks šį ketvirtadienį 19 val. „Meno avilio“ Mediatekoje.

„Kinas ir filosofija“ – pirmoji lietuvių autorių parengta kolektyvinė monografija skirta kino ir filosofijos santykiui apsvarstyti. Joje nagrinėjami montažo, tapsmo, tapatybės, kasdienybės, atminties, vaizduotės temų kinematografiniai ir filosofiniai aspektai. Kinas ir filosofija čia susitinka kaip lygiavertės konceptualios praktikos, todėl knyga skirta ne tik filosofams, bet ir kino specialistams bei visiems besidomintiems kino filosofija ir teorija. Autoriai tikisi, kad monografija „Kinas ir filosofija“ įsiterps į jau vykstančias diskusijas kino ir filosofijos tema ir suteiks impulsą naujiems diskusijų aspektams.

„Džiaugiamės, jog galime prisidėti prie knygos pristatymo, o Mediateka ne pirmą kartą tampa viešos diskusijos erdve. Renginyje laukiame ne tik filosofų, bet ir kino specialistų bei visų besidominčių kinu ir norinčių į kiną pažvelgti kiek kitokiu, nei įprasto žiūrovo žvilgsniu“, – teigia renginio organizatoriai.

Monografija yra RSTC vykdyto projekto „Filosofiniai kino meno tyrimai: teorinės prielaidos, metodai, uždaviniai“ (LMT finansuojamo projekto nr. MIP – 115/2011) rezultatas.

Renginys vyks lapkričio 14 d., 19 val. „Meno avilio“ Mediatekoje (Vilniaus Mokytojų namai, Vilniaus g. 39, II a.). Renginio metu knygą bus galima įsigyti už leidyklos kainą.

Mediatekos informacija

Komentarai