fbpx
Naujienos

Mediateka kviečia – susitikimas su garso režisieriumi Vladimiru Golovnitskiu

Renginys mediatekoje Meno avilio archyvas
Renginys mediatekoje
Meno avilio archyvas

Šį ketvirtadienį 19 val. „Meno avilio“ Mediatekoje viešės žymus kino garso režisierius Vladimiras Golovnitskis. Susitikime su V. Golovnitskiu taip pat dalyvaus garso režisierius Vytis Puronas ir kino kritikė Neringa Kažukauskaitė.

Susitikimo su garso režisieriumi metu bus kalbama apie garso reikšmę kino kūrimo procese, aptariami techniniai jo kūrimo aspektai. Auditorija taip pat turės galimybę išgirsti ir kai kuriuos V. Golovnitskio darbus.

„Garsas kine retai vertinamas pats savaime: jo funkcija iš esmės skirta stiprinti vizualinį lygmenį. Šiuo atžvilgiu V. Golovnitskis – ypatingas svečias. Jis dirba su režisieriais, garsui suteikiančiais ypatingą prasmę. Daugelis jų apie V. Golvnitskį atsiliepia su didžiule pagarba. Džiaugiamės galėdami jį pasikviesti pokalbiui ir kino žiūrovams praskleisti kino garso virtuvę“, – teigia renginio organizatoriai.

Vladimiras Golovnitskis dažnai dirba su trimis režisieriais – iš Ukrainos kilusiu Sergėjumi Loznitsa („Blokada“, „Rūke“), rusų režisieriumi Aleksejumi Popogrebskiu ir Šarūnu Bartu („Koridorius“, „Mūsų nedaug“, „Laisvė“, „Eurazijos aborigenas“). Nors jų filmai skirtingi tiek menine, tiek žanro prasme, juos visus vienija dėmesys garsui.

„Mediateka – erdvė skirta kino mylėtojams, kurie siekia gilinti žinias apie kino meną. Jau pripratome, kad tyrinėjant filmus tradiciškai sureikšminamas vaizdas. Tačiau mes siekiame plėsti ribas bei aktualizuoti ir kitą svarbų vaidmenį kine vaidinančią juslę – klausą“, – sako renginio organizatoriai.

Jie taip pat džiaugiasi lankytojų gausa, patvirtinančia organizuojamų renginių aktualumą. Mat pastaraisiais metais vykstančių susitikimų metu publika dažnai nebetelpa Mediatekoje, todėl tenka persikelti į didesnes Mokytojų namuose esančias patalpas – Svetainę.

Pokalbis su V. Golovnitskiu įvyks gruodžio 5 d. 19 val. „Meno avilio“ Mediatekoje (Vilniaus Mokytojų namai, Vilniaus g. 39, II a.). Nemokamas renginys vyks rusų kalba su vertimu į lietuvių.

Meno avilio informacija

Komentarai