fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas, Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

Meilės filmų rinkinys nebūtinai romantikams

Gerų filmų apie meilę – nesuskaičiuojamas kiekis. Vieni būna skirti ašaroms, kiti visiškiems romantikams, o dar kiti – su ironijos gaidele. Todėl išrinkau tik 9 pačius pačiausius, kuriuos suskirsčiau pagal jame rodomas meiles: tobula, keista, romantiška etc.

TOBULA MEILĖ
„Užrašų knygelė“ (The Notebook)

 „Užrašų knygelė“ – puikus filmas apie meilę, kurio istorija gal ir banaloka, bet stipri: prieglaudoje susitinka senyvo amžiaus vyras ir moteris. Iš užrašų knygelės jis skaito jai apie vieną meilės romaną, kuris prasidėjo prieš daugelį metų ir iki šiol yra nepamirštas. O meilės romano istoriją sužinosite pažiūrėję filmą. Kaip ir tai, kas tas vyras, ir kodėl jis taip stropiai rūpinasi senyva moterimi.

LIŪDNA MEILĖ
„Liūdnasis valentintadienis“ (Blue Valentine)

„Liūdnasis valentintadienis“ – tai filmas su nelaiminga pabaiga. Tai filmas, kuris parodo, kad meilė nėra amžina, nėra tokia graži, ir kad ją reikia saugoti. Ypač, kai meilę užpuola rutina. Filmą verta pažiūrėti dar ir dėl puikių aktorių –  Ryano Goslingo ir Michelle Williams. Beje, R. Goslingas taip pat sukūrė ir atliko daugelį filme skambančių dainų.

MEILĖ KAIP ŽAIDIMAS
„Įsimylėk mane, jeigu išdrįsi“ (Jeux d’enfants/Love Me If You Dare)

Prancūzų režisieriaus Yanno Samuello 2003 metais sukurtoje dramoje vaidina aktoriai Marion Cotillard ir Guillaume’as Canetas. „Įsimylėk mane, jeigu išdrįsi“ istorijoje iš pradžių jie buvo tik labai padykę vaikai Julienas ir Sophie, kurie sugalvojo žaidimą „ar išdrįsi?“. Iš jų išaugo žmonės, kurie šį žaidimą tęsė toliau. Tik taisyklės keitėsi ir darėsi netgi žiaurios. Vaikiškas žaidimas Julienui ir Sophie tapo gyvenimu, ir atvirkščiai. Filmo pabaigoje pora supranta, kad šiuo žaidimu bandė paslėpti faktą, jog negali gyventi be viens kito meilės. Ir vieniems ta pabaiga  atrodys laiminga, kitiems – ne. Bet tikrai sukrečianti.

KELIONINĖ MEILĖ
„Prieš saulėtekį“ (Before Sunrise)

1995 metais režisieriaus Richardo Linklaterio sukurtas filmas pasakoja apie Prancūzijos aukštosios mokyklos studentę Seliną, kuri traukinyje Budapeštas-Viena sutinka amerikietį Džesį. Netikėtai abu išlipa Vienoje ir kartu praleidžia nuostabiausią naktį savo gyvenime. „Prieš saulėtekį“ – puiki reklama Vienai, nes pamatome daugybę jos vietų. 2004 metais sukurtas šio filmas tęsinys „Prieš saulėlydį“ (Before Sunset) gerbėjams nebebuvo toks geras, o 2013 metais pasirodęs „Before Midnight“ parodė jau vaikų susilaukusios poros kelionę į Graikijos salą.

KEISTA MEILĖ
„Bufalas 66“ (Buffalo’66)

Tai tikrai neįprasta meilės istorija, kurios pasakojimą lydi sarkastiškos scenos. Billy Brownas po penkerių metų išeina iš kalėjimo ir pagrobia jauną šokėją, kurią jėga priverčia suvaidinti žmoną prieš jo tėvus. Merginai tai patinka ir galiausiai jos nuolankumas laimi. Jei „Bufalas 66“ istorija nepatiks, bent jau liksite sužavėti puikių aktorių – seksualiojo Vincento Gallos ir Christinos Ricci – vaidybos.

OLANDIŠKA MEILĖ
„Turkiški saldumynai“  (Turkish Delight/Turks fruit)

https://www.youtube.com/watch?v=ql5PZcYXi1Y

1973 metais sukurtas Paulo Verhoeveno filmas „Turkish Delight“ pasakoja istoriją apie skulptorių Ericą Rutgerį Hauerį jo mylimąją Olgą Monique van de Ven. Gražuolis Ericas sutranzuoja Olgą kelyje ir netikėtas susitikimas baigiasi seksu pakelėje bei avarija. Po kiek laiko Ericas susitinka Olgą ir prieš tėvų valią porelė susituokia. Tačiau Olga išduoda Ericą su kitu, išvažiuoja su juo į užsienį. Po kiek metų Ericas vėl sutinka Olgą parduotuvėje ir pamato, kad nebe ta, kurią mylėjo seniau. Nebe ta ir dar serganti…. „Turkish Delight“ –  vienas daugiausiai sėkmės susilaukusių olandų filmų (apie olandų kiną jau račiau čia).

NEGALIMA MEILĖ
„Vėtrų kalnas“ (Wuthering Heights)

Pagal  anglų klasikės Emily Jane Bronte romaną  „Vėtrų kalnas“ sukurta ne vienas filmas, tačiau mačiau tik 2009 metų versiją (artimiausiu metu žadu pamatyti ir 1992 metais pastatytą versiją, kuriame vaidina talentingoji Juliette Binoche). Ši kostiuminė drama ne vieną privers susimastyti apie tai, jog meilė neturi ribų ir visuomenės klasių. Ketė su meile į šeimos ratą priėmė jos tėvo atsivežtą našlaitį čigoniuką Hitklifą. Jos brolis Hindlis Hitklifą visuomet telaikęs skarmaliumi ir šeimos tarnu. Bėgo laikas, trijulė augo kartu, tačiau priešiškumas tarp įbrolių tik didėjo. Tuo tarpu Ketė su metais vis šilčiau žvelgė į Hitklifą, kol suprato, kad jos širdyje puoselėjamas jausmas – meilė. Tačiau Ketė išteka už turtuolio Edgaro ir ji pamiršta Hitklifą ir jo meilę… trumpam pamiršta. Čia baigiasi gražioji filmo dalis ir prasideda tragedija.

MEILĖ PLASTIKUI
„Larsas ir tikra mergina“ (Lars and the Real Girl)

„Larsas ir tikra mergina“ –  tikrai netradicinė meilės istorija, kurioje vaikinas įsimyli pripučiamą lėlę iš sekso reikmenų parduotuvės. Ne tik įsimyli, bet dar ir ją pristato visiems kaip savo merginą. Keisčiausia, kad visas miestelis, kuriame gyvena Ryano vaidinamas herojus Larsas, apsimeta, kad Bianca yra tikra moteris.

MEILĖ PROSTITUTEI
„Tikra romantika“ (True Romance)

„Tikra romantika“ meilės istorija netradicinė, aistros objektas – prostitutė, kurios niekaip nenori paleisti žiaurus suteneris. Vieną dieną jaunas naivus vaikinas nužudo jos sutenerį, paima 5 JAV milijonų dolerių vertės narkotikus ir su mergina pabėga. Tuomet ir prasideda šaudymai, gaudymai, mafijos persekiojimai. Bet vis tiek, filmo ašis MEILĖ.

Komentarai