fbpx
Naujienos

„Meilės ir draugystės“ žvaigždė Kate Beckinsale niekaip negali pasprukti nuo korsetų

Kadras iš filmo „Meilė ir draugystė“
„Pasaka“ archyvas

Kate Beckinsale – anglų aktorė, žinoma savo vaidmenimis tokiuose populiariuose filmuose kaip „Perl Harboras“ (Pearl Harbor, 2001), „Van Helsingas“ (Van Helsing, 2004) ir „Aviatorius“ (The Aviator, 2004). Jos gerbėjų tarpe galima rasti tiek prisiekusių fantastinių filmų mylėtojų, tiek ir nepriklausomų dramų bei istorinių kostiuminių filmų mėgėjų.

Aktorė pripažįsta, jog jos karjera be galo įvairialypė ir prieštaringa – vienuose filmuose ji vaidina trapias, intelektualias moteris, kituose apsitempusi latekso kostiumu vaiko vilkolakius. Tačiau, kad ir kokiame filme ji besifilmuotų – fantastiniame nuotykių ar istorinėje dramoje – jai nuolat tenka spraustis į korsetus. „Tai kaip fetišas. Panašu, kad man niekaip nepavyksta išvengti korsetų,“ – neatsistebi pati aktorė.

Naujausiame darbe, kritikų puikiai įvertintame filme „Meilė ir draugystė“ (Love & Friendship, 2016) Kate Beckinsale grįžta prie savo šaknų – klasikinės literatūros ekranizacijų. Išsilavinusi (aktorė studijavo Oksfordo universitete), aistringa literatūros mylėtoja savo karjerą pradėjo vaidmenis filmuose „Daug triukšmo dėl nieko“ (Much Ado About Nothing, 1993), pastatytame pagal Viljamo Šekspyro pjesę, bei Jane Austen knygos „Ema“ adaptacijoje.

Kadras iš filmo „Meilė ir draugystė“
„Pasaka“ archyvas

„Meilė ir draugystė“ – komiška Jane Austen romano „Ledi Sjuzana“ ekranizacija, nukelianti į aštuoniolikto amžiaus pabaigos Londoną. Ledi Sjuzana Vernon (akt. Kate Beckinsale), jauna, charizmatiška su to laikmečio moterims primestu vaidmeniu nesitaikstanti našlė. Siekdama užsitikrinti savo socialinį statusą ji žaviai manipuliuoja visais aplinkiniais ir nė kiek nesidrovėdama siekia savo tikslų.

Nedidelio biudžeto filmas išsiskiria nepaprastai puošniais, laikmečio dvasią perteikiančiais kostiumais. Visos aktorės suknelės buvo sukurtos specialiai šiam filmui. Filmuojant šaltuoju sezonu, po gausybe privalomų sijonų, pasijonių ir apsiaustų aktorei dar tekdavo dėvėti šiltus apatinius rūbus, tad net nusileisti ar pakilti keletą laiptelių būdavo didžiulis iššūkis. Ką jau kalbėti apie sunkumus praeinant pro duris (jas įveikti pavykdavo tik pasisukus šonu) ar vargus su didžiulėmis skrybėlėmis – įnoringas Airijos, kurioje filmuota, oras kartais puošnius galvos apdangalus nunešdavo tiesiog filmavimo aikštelėje.

Kadras iš filmo „Meilė ir draugystė“
„Pasaka“ archyvas

„Meilė ir draugystė“ – intelektualus ir šmaikštus kūrinys. Komiškus dialogus mėgstantiems žiūrovams tai tikras desertas, tačiau niekad nenustojančią kalbėti ledi Sjuzaną Vernon įkūnijusiai Kate Beckinsale teksto gausa tapo tikru iššūkiu. Ne tik dėl to, kad reikėjo kas dieną mokytis režisieriaus nuolat papildomą ir perrašomą tekstą, bet ir dėl to, kad be perstojo kalbėti po dešimt – dvylika valandų per dieną dėvint kvėpavimą varžantį korsetą yra ypač sudėtinga.

„Turėdavome tik pusvalandžio trukmės pietų pertrauką, kuri prabėga be galo greitai. Kiekvieną dieną mano prioritetas būdavo nusiimti korsetą bent dešimčiai minučių, nors tai ir labai prastas sumanymas. Tai tas pats, kas per vakarėlį nusiimti spaudžiančius batus – tai blogiausia, ką gali padaryti, nes juos vėl užsidėti be galo skausminga. Panašiai buvo ir su korsetu. Bet taip dariau kiekvieną dieną, dėl to mažo oro gurkšnelio,“ – filmavimo iššūkiais dalijosi aktorė.

Filmo „Meilė ir draugystė“ išankstinė premjera įvyks birželio 1 d. „Kine po žvaigždėmis“. Lietuvos kinuose filmas pasirodys nuo birželio 2 d.

Filmo anonsas:

Komentarai