fbpx
Naujienos

Meno avilys kviečia: peržiūra ir diskusija su N. Mileriumi apie apokalipsę kinę

Meno avilys, La Jeteé
Meno avilys, La Jeteé
Kadras iš filmo „La Jeteé“
„Meno avilio“ archyvas

Spalio 2 d., 19 val. kviečiame į susitikimą su filosofu Nerijumi Mileriumi, kurio metu žiūrėsime Chriso Markerio filmą „La Jeteé“ ir diskutuosime apie apokalipsės reiškinį kine. Renginys vyks Meno Avilio Mediatekoje (Mokytojų namai, Vilniaus g. 39, II aukštas).

Šiais metais išleista Nerijaus Mileriaus monografija „Apokalipsė kine. Filosofinės prielaidos“. Knygoje mezgamas tarpdisciplininis dialogas tarp kino ir filosofijos, tiriamąjį žvilgsnį nukreipiant į apokalipsę kine.

Plėsdamas žanrinius ir regioninius dėmenis N. Milerius dėmesį atkreipia ir į Europos, Azijos šalių, ir į holivudinius blockbusterius bei nekonvencinį kiną. Chriso Markerio „La Jeteé“ būtent ir priskirtinas pastarajam. Tai – nepamirštamas 1962 metų mokslinės fantastikos filmas, sudėliotas iš fotografijų.

Renginys atviras! Laukiame visų susidomėjusių.

Spalio 21 d. 18 val. įvyks Nerijaus Mileriaus knygos „Apokalipsė kine. Filosofinės prielaidos“ pristatymas akademinėje aplinkoje – Vilniaus universitete, 201 auditorijoje. Jo metu kalbės ne pats autorius, bet kitų sričių specialistai: filosofas Gintautas Mažeikis, režisierė Giedrė Beinoriūtė, menotyrininkė Agnė Narušytė.

Komentarai