fbpx
Reportažai

Menų ir muzikos fiesta „Lofte“

Kinas Loftas Fest'12
Kinas Loftas Fest’12

Jau kurį laiką plačiai žiniasklaidoje skambėjęs pirmasis urbanistinis festivalis „Loftas Fest’12“ Joninių savaitgalį pagaliau startavo, sukviesdamas gausų miesto kultūros gerbėjų būrį bei įžiebdamas ryškią žvaigždę Vilniaus renginių kalendoriuje.

Visą Joninių savaitgalį trukęs menų fabriko „Loftas“ organizuotas festivalis pirmiausia lankytojus stebino netradicinėmis erdvėmis. „Loftas“ lankytojams siūlė festivalį po stogu, miesto centre  – visiškai kitokioje aplinkoje nei įprasta vasaros festivaliams – ir jei tai buvo ne geriausias, tai bent jau išties neblogas pasirinkimas šiek tiek lietingam Joninių savaitgaliui. Vietos čia užteko kiekvienam, mat šį kartą duris atvėrė ir didžiulis „Lofto“ kiemas bei dar vienas „Concept Lofts Future Project“ pastatas, kurio visuose trijuose aukštuose lankytojų laukė pramogos bei kempingas, norintiems pasistatyti palapinę ir pernakvoti festivalio teritorijoje. Aplinka buvo išties meniška ir ne vienam priminė anksčiau Vilniuje veikusią „Fluxus ministeriją“: sienas puošė įvairūs gatvės menininkų darbai bei instaliacijos, o „Lofto“ komanda jau kelios savaitės prieš renginį plušėjo tvarkydama apleistą gamyklą. „Lofto“ lankytojams jau įprasta pagrindinė patalpa virto tik viena iš keturių festivalio scenų. Be jos „Lofto“ vidiniame kiemelyje veikė ir „Nokia Lumia“ scena, pristačiusi nemažai atlikėjų iš Didžiosios Britanijos, tokių kaip „Dirty Goods“ ar Mr. Woodnote, taip pat beveik visa laiką netilo ir „Ravezilla Cave“ scena, orientuota į jungle, drum and bass, dubstep muzikos gerbėjus.  „Loftas Concept“ pastato pirmajame aukšte veikė  „Liverpool.lt“ scena, kurioje pasirodė populiariausios Lietuvos indie/rock/alternative stiliaus grupės (Freaks on Floor, Mark Fiction, Reed No Brass ir kiti), o Liverpool.lt DJ’ai šokdino lankytojus iki paryčių. Tačiau bene laukiamiausi festivalio atlikėjai pasirodė esą švedų hiphopo grupė „Looptroop rockers“ bei lietuvaičiai „G&G Sindikatas“, kurių paklausyti atvyko net ir užsieniečiai.

„Loftas“ savo menų fabriko vardą pateisino skirdamas dėmesio ne tik muzikai bet ir menams. Antrasis „Loftas Concept“ pastato aukštas buvo paverstas menų zona, kurioje pasirodė gatvės šokėjai „Invisible Soul“, vyko „Mano drabužių“ organizuojamos kūrybinės aprangos dirbtuvės, „Green spirit“ siūlė pasigaminti savo ekošviestuvus, drabužių dizaineris Robert Kalinkin kartu su „Antigalerija“ pristatė savo kūrinius bei siūlė juos įsigyti ne galerinėmis kainomis.

Kinas „Lofte“ taip pat nebuvo pamirštas. Šalia menų zonos buvo įsikūręs „Pasakos“ kino teatras, kuris viso festivalio metu lankytojus lepino nemokamais filmais. Iki pat paryčių žiūrovų čia netrūko, atsipūsti po koncertų ir linksmybių patogiuose sėdmaišiuose prie gero filmo traukė vis daugiau festivaliautojų. Kino repertuare buvo tokie filmai kaip „Prie jūros“, „Virtuvė sielai“, „Viskas, ką myliu“, „Aš taip pat“, „Smulkus nusikaltimas“. Tiesa, nemažai dėmesio sulaukė ir transliuojamos futbolo rungtynės, kurias buvo galima stebėti ir pagrindiniame „Lofto“ pastate prie „Tuborg“ scenos.

Festivalis lankytojus linksmino iki pat vėlaus sekmadienio vakaro, o renginį vainikavo ilgai lauktas svečių iš JAV „Hercules & Love Affair“ pasirodymas. Kaip pasakojo pats festivalio organizatorius Viktoras Diawara, eksperimentas surengti festivalį miesto centre pasiteisino. Buvo sulaukta daug lankytojų ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų Lietuvos miestų,  užsienio valstybių. Dėl muzikos ir pramogų įvairovės festivalyje lankėsi  labai įvairi publika, o amžiaus ribos tikrai nebuvo. Į festivalį su specialiu tėvų ar lydinčiųjų asmenų sutikimu galėjo patekti ir nepilnamečiai, netrūko ir vyresnių lankytojų. Sprendžiant iš atsiliepimų, festivalis vertinamas neblogai, o tai ir yra svarbiausia. Tad belieka laukti kitų metų ir tikėtis, kad ši šauni tradicija bus tęsiama.

[fbphotos id=486680978012648]

Komentarai