fbpx
Naujienos

Michelio Gondry filmas „Gėlėti sapnai“ atidarys tarptautinį Karlovy Vary kino festivalį

Kadras iš filmo „Gėlėti sapnai“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Gėlėti sapnai“
„ACME Film“ archyvas

Birželio 28 – liepos 6 dienomis Čekijoje, Karlovy Vary (liet. Karlovi Varai) mieste vyks garsusis tarptautinis kino festivalis, sutraukiantis kino žinovus ir mėgėjus iš visos Europos bei tolimesnių šalių. 48-ąją kino šventę atidarys svajingas ir fantastiškas Michelio Gondry filmas „Gėlėti sapnai“ (angl. „Mood Indigo“, pranc. „L’écume des jours“).

Šioje juostoje atsiskleis pati netikėčiausia meilės istorija, o vaizduotės polėkiui nebus ribų – visas veiksmas vyksta pasaulyje, kur įsimylėjėliai skraido į pasimatymus ant rožinių debesėlių ir šoka ant lubų. Filme „Gėlėti sapnai“ dangų nušviečianti saulė gyvena paprasto buto koridoriuje, o namų ūkių besirūpinančios pelės intelektualiai diskutuoja su katinais. Čia žmonių viduje sudygsta gėlės, o širdžių šiluma gali sunaikinti pačius baisiausius ginklus.

Tarptautinį Karlovy Vary kino festivalį atidarysiančiame filme pagrindinius vaidmenis atliko Prancūzijos kino pažibos, garsioji Audrey Tautou ir Romainas Duris. „Ši stulbinamai poetiška fantastinė istorija yra apie galią ir norą paaukoti viską dėl mylimo žmogaus. Michelio Gondry darbai nuolat patekdavo į Karlovy Vary festivalio programą, tad mums didelė garbė parodyti naujausią šio kūrėjo darbą stebint jam pačiam“, – rašoma festivalio pranešime.

Iš Versalio kilęs 50-metis M.Gondry yra laikomas vienu originaliausių šių dienų kino kūrėjų tarptautinėje kino scenoje. Beje, režisavimo patirties jis sėmėsi ne tik kine, bet ir filmuodamas muzikinius vaizdo klipus, jis yra dirbęs su tokiais atlikėjais kaip Björk, Paulas McCartney, Sheryl Crow, „Radiohead“ ir Lenny Kravitzas.

2001-aisiais M.Gondry sukėlė pasigėrėjimą itin išskirtinio siužeto komedija „Žmogiškoji prigimtis“, o dar po trejų metų jį pasauliniu mastu išgarstino filmas „Jausmų galia“ (angl. „Eternal Sunshine of the Spotless Mind“), kuriame pasirodė Jimas Carrey ir Kate Winslet.

Kitoks M.Gondy požiūris į realybę ir jos interpretavimas matyti ir vėlesniuose jo filmuose „Miego mokslas“, „Malonėkite atsisukti“ bei 2011-ųjų kriminaliniame veiksmo trileryje „Žalioji širšė“ (angl. „The Green Hornet“), kuriame vaidino tokie aktoriai kaip Cameron Diaz ir Christophas Waltzas.

Daugiau informacijos apie artėjantį Karlovy Vary kino festivalį rasite čia.

Naujausias, itin vaizdingas ir jausmingas M.Gondry darbas „Gėlėti sapnai“ Lietuvos ekranus pasieks rugpjūčio 16 dieną.

Filmo „Gėlėti sapnai“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai