fbpx
Naujienos

„Mokausi iš kino“ filmai su garsiniu vaizdavimu – jau virtualioje bibliotekoje ELVIS

Kadras iš filmo „Jokūbas, Mimi ir kalbantys šunys“
„Skalvijos“ kino centro projekto „Mokausi iš kino“ archyvas

Lietuvos audiosensorinės bibliotekos administruojama virtuali biblioteka ELVIS, skirta tiems, kurie negali skaityti įprastai spausdinto teksto, siūlo dvi naujas projekto „Mokausi iš kino“ kino juostas su garsiniu vaizdavimu. Projektas „Mokausi iš kino“ ne tik praturtina jaunųjų žiūrovų kino pasaulį, bet ir pasitelkdamas filmų pasakojimus skatina kritinį mąstymą bei socialinį sąmoningumą.

 „Jokūbas, Mimi ir kalbantys šunys“ – apie aplinkos apsaugą ir atsakomybę

Latvių režisieriaus Edmundo Jansono filmas „Jokūbas, Mimi ir kalbantys šunys“ kviečia vaikus susimąstyti apie tai, kaip svarbu rūpintis savo aplinka ir gerbti vietą, kurioje gyvename. Filmas parodo, kad net mažiausi gali turėti didelį poveikį, jei nori apsaugoti savo aplinką. Ši istorija, sukurta pagal Luizės Pastuorės knygą „Maskačkos istorija“, kviečia ne tik stebėti veiksmą ekrane, bet ir galvoti, kaip mes galime prisidėti prie savo miestų išsaugojimo.

Kadras iš filmo „Bintė“
„Skalvijos“ kino centro projekto „Mokausi iš kino“ archyvas

„Bintė“ – atvirumo pamokos globalioje visuomenėje

Kitas išskirtinis kūrinys – filmas „Bintė“, kuris atkreipia dėmesį į globaliai svarbius klausimus, tokius kaip imigracija ir rasizmas. Šiame filme pasakojama jaudinančiai šilta istorija apie Bintę, mergaitę iš Kongo Demokratinės Respublikos, atvykusią į Belgiją. Filmas pabrėžia, kad nepaisant kultūrinių skirtumų, žmonės gali rasti bendrą kalbą ir praturtinti vieni kitus. Linksma ir smalsi Bintė padeda auditorijai suvokti, jog įvairovė yra mūsų stiprybė, o ne silpnybė.

Kadras iš filmo „Jokūbas, Mimi ir kalbantys šunys“
„Skalvijos“ kino centro projekto „Mokausi iš kino“ archyvas

Garsinis vaizdavimas – jaunam prasčiau matančiam žmogui

„Iki šiol virtualioje bibliotekoje ELVIS daugiausia siūlėme lietuvišką kino klasiką, todėl labai džiugu, kad atsiranda vis daugiau ir įvairesnių kūrinių su garsiniu vaizdavimu, – džiaugiasi Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Leidybos vadovė Alisa Žarkova. – Projekto „Mokausi iš kino“ filmai tapo pirmaisiais užsienio filmais su garsiniu vaizdavimu, skirtais jaunimui, kuriais galima pasidalinti virtualioje bibliotekoje ELVIS. Rugsėjo 19 dieną Lietuvos audiosensorinė biblioteka organizuoja tarptautinį seminarą apie kino prieinamumą kino industrijos dalyviams. Tikimės, kad šie žingsniai paskatins daugiau kino kūrėjų prisidėti prie kino turinio, prieinamo įvairioms auditorijoms, kūrimo ir sklaidos.“

Kadras iš filmo „Bintė“
„Skalvijos“ kino centro projekto „Mokausi iš kino“ archyvas

Garsinis vaizdavimas – tai būdas perduoti kino patirtį nereginčiam ar prastai matančiam žiūrovui. Nebylios filmo scenos, veikėjų išvaizda, gestai, apranga ar kiti filmo aspektai, kurių neįmanoma suprasti girdinti vien garsą, yra nupasakojami balsu, taip suteikiant galimybę pilnai įsitraukti į veiksmą ekrane.

Abu filmai žiūrovus, turinčius regos negalią, pasieks įgarsinti lietuvių kalba. Lietuviškas bus ir garsinis vaizdavimas.

„Mokausi iš kino“: projektas, kuriantis sąmoningumą per kiną

Projektas „Mokausi iš kino“ siekia per filmų istorijas skatinti jaunus žmones gilintis į socialines ir kultūrines problemas, supažindina su skirtingų pasaulio kultūrų, aplinkosaugos bei globalizacijos temomis. Kai projekto filmams kuriamas garsinis vaizdavimas, o patys filmai įtraukiami į virtualios bibliotekos ELVIS (elvislab.lt) fondus, projektu kuriamos patirtys atsiveria dar platesnei žiūrovų auditorijai.

Komentarai
Kinas visada buvo labai svarbi mano gyvenimo dalis. Geriausiai tai, koks kinas man patinka apibūdina Tildos Swinton citata: „Už nebalintą veidą ir nelygią eiseną. Už realistišką šeimyninę sceną. Už skausmingą žodžių pasirinkimą. Už atvirą, o galbūt ir nelaimingą pabaigą. Už nuo pėdos slystanti batą ir jį pataisantį kojos judesį. Už sudaužytą kiaušinį ir išpiltą pieną. Už neaiškaus kalbėjimo idėją. Už kino erdvę, kur niekas nevyksta, bet viskas įmanoma.“ Gavus pasiūlymą prisijungti prie KINFO šeimos nusprendžiau neatsisakyti, nes tai puiki proga ne tik daryti tai, kas miela širdžiai, bet dar ir galimybė susipažinti su bendraminčiais.