fbpx
Naujienos

Moksleiviams dovanoja nemokamas Arūno Žebriūno juostos „Gražuolė“ peržiūras

Kadras iš filmo „Gražuolė“ LKC archyvas
Kadras iš filmo „Gražuolė“ LKC archyvas
Kadras iš filmo „Gražuolė“
LKC archyvas

Su Arūno Žebriūno juosta „Gražuolė“ (1969) jau užaugo ne viena karta. Svarbią vietą Lietuvos kino istorijoje užimantis filmas iki šiol vertinamas dėl išskirtinės kino kalbos, jautrumo, subtilumo ir gebėjimo į vaikų pasaulį pažvelgti jų pačių akimis.

Išskirtinę galimybę pasižiūrėti „Gražuolę“ sostinės 8-12 kl. moksleiviams dovanoja Lietuvos kino centras, kviečiantis į nemokamas „Gražuolės“ peržiūras su diskusija po jų. Peržiūros vyks lapkričio 10-19 d. „Skalvijos“ kino centre. Mokyklos kviečiamos registruotis žemiau nurodytais kontaktais.

Prieš metus Lietuvos kino centro iniciatyva suskaitmenintas ir restauruotas filmas – odė vaikystei, jos trapumui ir dvasinėms vertybėms. Pagrindinė filmo herojė (akt. Inga Mickytė) yra kiemo vaikų mėgiama mergaitė, kuriai gamta pašykštėjo išorinio grožio, tačiau apdovanojo dvasiniu. Mergaitė tiki, kad grožį galima sukurti.

Filme daug erdvės pokalbiams apie tai, kas yra draugystė, tiesa, kaip svarbu pajausti kitą ir įsiklausyti. Todėl po seansų mokyklos (viena klasė) kviečiamos pasilikti diskusijai su profesionaliais moderatoriais, pasidalinti savo jausmais ir mintimis tarpusavyje. Pasak moderatorių, tokios diskusijos padeda ne tik giliau pamatyti ir išgyventi filmą, bet ir moko formuluoti savo mintis, girdėti aplinkinius žmones.

„Gražuolės“ seansai rengiami, siekiant paskatinti vyresnių klasių moksleivius dalyvauti jau trečius metus Kino centro rengiame Jaunojo kino kritiko konkurse. Iki lapkričio 30 d. jame gali dalyvauti visi 14-18 metų moksleiviai, kurie domisi kinu ir norėtų pasidalinti savo mintimis apie įsiminusius filmus. Kūrybiškiausiems, savitą požiūrį į kiną atskleidusiems dalyviams bus įteikti prizai.

Konkurso organizatorių teigimu, moksleiviai ne visada gali pasižiūrėti retesnius filmus, ypač gilių tradicijų turintį lietuvių kiną. Todėl jiems sukurta tokia alternatyva kaip Lietuvos kino centro Kino edukacijos ugdymo bazė (lietuviški filmai mokykloms pasiekiami internete), rengiamos nemokamos lietuviškų filmų peržiūros.

Į „Gražuolės“ seansus moksleiviai kviečiami registruotis iki lapkričio 10 d. el. paštu edukacija@skalvija.lt arba tel. 8 5 2610505. Daugiau informacijos apie filmų peržiūras ieškokite www.mokausiiskino.lt.

A. Žebriūno juostos „Gražuolė“ peržiūros „Skalvoijoje“ vyks:

Lapkričio 10 d. 12 val.
Lapkričio 11 d. 12 val.
Lapkričio 12 d. 10 val.
Lapkričio 17 d. 12 val.
Lapkričio 19 d. 12 val.

Susidomėjusieji konkursu Jaunasis kino kritikas“, daugiau informacijos ras:

http://www.lkc.lt/kino-populiarinimas/edukacija/lkc-projektai/

Komentarai