fbpx
Naujienos

Moksleiviams – nemokamos diskusijos po filmų ir konkursas

Kadras iš filmo „Ida“ „Skalvijos“ kino centro archyvas
Kadras iš filmo „Ida“  „Skalvijos“ kino centro archyvas
Kadras iš filmo „Ida“
„Skalvijos“ kino centro archyvas

Jau ketvirtus metus mokytis iš bendraamžių patirties moksleivius kviečia projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai. Nauji pripažinti filmai atskleidžia jaunimui rūpimas temas, padeda pažvelgti į savo problemas iš šalies ir suvokti, kad jas patiria ne vieni. „Mokausi iš kino“ rengėjai kviečia moksleivius į nemokamas diskusijas po filmų „Skalvijoje“. Lapkričio 4-13 d. čia bus parodyti 7 filmai 6-12 kl. moksleiviams. Po seansų viena klasė kviečiama pasilikti nemokamai diskusijai su profesionaliu moderatoriumi.

Šios diskusijos rengiamos kartu su Lietuvos kino centru, siekiant moksleivius padrąsinti rašyti filmų recenzijas ir dalyvauti „Jaunojo kino kritiko“ konkurse. Diskusijų metu profesionalūs moderatoriai padės įsigilinti į filmų tematiką ir problematiką, patars, kaip parašyti įdomią recenziją, patraukliai išdėstyti mintis, išlaikyti teksto dramaturgiją. Taip pat supažindins su vizualine filmo kalba, jo ritmu, atkreips dėmesį į iškalbingas detales.

Nemokamų diskusijų skaičius ribotas. Mokyklos kviečiamos registruotis edukacija@skalvija.lt arba tel. 2610505. Bilieto kaina mokiniui – 6 Lt, lydintiems pedagogams nemokamai.

Lapkričio 4 d. 12 val. NEMATOMAS FRONTAS

Rekomenduojama 9-12 kl. moksleiviams

„Nematomas frontas“ – taip partizaninį judėjimą vadino slaptosios pajėgos, mėginusios su juo susidoroti. Istorija pasakojama remiantis partizanų lyderio Juozo Lukšos rašytiniu palikimu, abiejų „fronto“ pusių liudytojų mintimis. Tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidžia dar niekur nematyti archyviniai kadrai bei išgyvenusiųjų istorijos.

Lapkričio 5 d. 12 val. NESAMASIS LAIKAS

Rekomenduojama 9-12 kl. moksleiviams

Tadas – aktyvus, daug dirbantis, mažai miegantis ir nuolatos užsiėmęs miesto žmogus, neberandantis laiko paklausti savęs, kodėl nesusikalba su žmona, nepaskambina tėvams ir neturi ką pavadinti draugu. Nevaldomą Tado bėgimą sustabdo lemtinga avarija. Atsipeikėjęs ligoninėje vyras prisimena tik tiek, kad vairuodamas automobilį nulėkė nuo kelio, tačiau jį aplankęs policijos inspektorius prabyla apie į komą panirusią paskutinę Tado kelionės bendrakeleivę. Vienintelis keblioje situacijoje atsidūrusio vaikino pašnekovas – dvidešimt metų nematytas vaikystės draugas Vitalis.

Lapkričio 6 d. 12 val. IDA

Rekomenduojama 9-12 kl. moksleiviams

Lenkija, 1962-ieji. Ana – graži aštuoniolikmetė našlaitė, besiruošianti priimti vienuolės įžadus vienuolyne, kuriame gyveno nuo kūdikystės. Prieš tapdama vienuole ji privalo aplankyti vienintelę savo giminaitę – motinos seserį Vandą. Idai tenka pasirinkti tarp savo prigimtinės tapatybės ir religijos, kuri išgelbėjo ją nuo nacių masinių žudynių. Filmas “Ida” jau pelnė daugybę prizų kino festivaliuose, yra nominuotas Oskaro apdovanojimui.

Lapkričio 7 d. 12 val. KAIP MES ŽAIDĖME REVOLIUCIJĄ

Rekomenduojama 6 – 12 kl. moksleiviams

Cirką primenantis įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai ir net patiems grupės nariams netikėtai „Antis“ tapo ryškiausia Dainuojančios Revoliucijos vėliavneše ir masiniu reiškiniu, įtraukusiu tūkstančius pasekėjų. Tai istorija apie mažą šalį, ypatingą jos laikotarpį ir žmones, kurie, nepaisant pavojaus, iškovojo savo Nepriklausomybę su šypsena veide ir daina lūpose.

Kadras iš filmo „Mėnesienos karalystė“ „Skalvijos“ kino centro archyvas
Kadras iš filmo „Mėnesienos karalystė“
„Skalvijos“ kino centro archyvas

Lapkričio 11 d. 12 val. SESUO

Rekomenduojama 9-12 kl. moksleiviams

Dvylikametis Simonas gyvena Šveicarijos pramoniniame mieste, prabangaus slidinėjimo kurorto papėdėje, kartu su bedarbe seserimi Luiz. Kiekvieną dieną jis keltuvu užkyla į slidinėjimo rojų, vagia turtingų turistų įrangą ir parduoda ją apačioje gyvenantiems vaikams. Šilta, jaudinanti ir poetiška drama „Sesuo“ – tai istorija apie vaiką, norintį pakilti aukščiau visomis šio žodžio prasmėmis: ir fiziškai, ir visuomeniškai, ir finansiškai.

Lapkričio 12 d. 12 val. MĖNESIENOS KARALYSTĖ

Rekomenduojama 6 – 12 kl. moksleiviams

1965-ųjų vasara. Atokioje saloje prie Naujosios Anglijos pakrantės įsikūrusioje skautų stovykloje susipažinę dvylikamečiai įsimyli ir nusprendžia pabėgti į laukinę gamtą. Judviejų planas patinka ne visiems – suaugusieji pradeda paauglių gaudynes. 2012 m. Kanų kino festivalį atvėrusi „Mėnesienos karalystė“ – intelektuali ir šmaikšti juosta, pilna juodojo humoro. Svarbiu filmo akcentu tampa kompozitoriaus Alexandri’o Desplat muzika ir garso takeliui parinktos senų laikų dainos, atkuriančios 1965-ųjų atmosferą.

Lapkričio 13 d. 12 val. MEILĖ KAIP NUODAI

Rekomenduojama 9-12 klasėms

Ši vasara keturiolikmetei Anai pilna mažų ir didelių atradimų. Grįžusi vasaros atostogų iš katalikiškos internatinės mokyklos, ji sužino, kad tėvas paliko šeimą. Jos motina išsiskyrimo skausmą mėgina numalšinti dvasininko draugijoje. Ana ima rūpintis seneliu, kuris jau sunkiai pakyla iš lovos. Nekreipdama į senelio nusistatymą prieš bažnyčią, mergaitė ruošiasi sutvirtinimo sakramentui. Tačiau bendraamžis Pjero pažadina paauglės seksualumą. Nauji potyriai su Pjero, daugybė neatsakytų klausimų priverčia Aną suabejoti tikėjimu, savimi, šeima.

Komentarai