fbpx
Naujienos

Monako kunigaikštį Rainerį III suvaidinęs anglų aktorius Timas Rothas vaikystėje buvo smurto auka

Kadras iš filmo „Monako princesė“  „ACME Films“ archyvas
Kadras iš filmo „Monako princesė“
„ACME Films“ archyvas

Lietuvos kino teatruose žiūrovai jau gali mėgautis ištaigiu ir elegantišku filmu „Monako princesė“ (angl. „Grace of Monaco“), kuriame pasakojama apie amerikiečių aktorės Grace Kelly ir Monako kunigaikščio Rainerio III santuoką. Pastarojo vaidmuo teko įsimintiną rolę Quentino Tarantino juostoje „Pasiutę šunys“ (angl. „Reservoir Dogs“) atlikusiam ir dešimtyse kitų juostų bei populiariame seriale „Melo teorija“ matytam Anglijos aktoriui Timui Rothui.

53-ejų aktorius neslepia, kad jam tvirtesne asmenybe tapti padėjo nelengvi vaikystės išgyvenimai – mokykloje jis patyrė patyčias, o už jos ribų smurtą. „Buvau skriaudžiamas, kai buvau vaikas – iki ankstyvos paauglystės. Neketinu sakyti, kas tas asmuo buvo, bet jo jau seniai nebėra“, – „The Daily Mail“ kalbėjo T.Rothas. Pietryčių Londone augusio aktoriaus tėvas buvo žurnalistas, o motina – menininkė. Aktorius pabrėžė, kad jo skriaudikas tikrai nebuvo vienas iš tėvų. „Gyvenime nutinka įvairių dalykų, tačiau nenoriu savęs laikyti auka, man labiau priimtinas sunkumus išgyvenusio, išlikusio žmogaus kelias. Vienas iš būdų apsaugoti save – kalbėti apie išgyvenimus. Todėl daug metų norėjau sukurti filmą. Paprašiau savo agento rasti scenarijų ir tai buvo 1999-ųjų „Karo zona“ (angl. „The War Zone“). Jei esi patyręs smurtą ir gauni papasakoti istoriją būtent apie tai, pagaliau jautiesi galintis pasakyti tiesą. Tai buvo nuostabi proga išsivaduoti nuo mane persekiojusių demonų“, – atvrai kalbėjo jis.

Mokykloje buvo pratęs bėgti nuo skriaudikų

Pasak T.Rotho, nors dauguma jo gerbėjų mano, kad toks kietas vyrukas kaip kad ekranuose jis buvo ir visą gyvenimą, labai klysta. „Buvau iš tų, kuriuos mokykloje muša. Mokėjau pažinti pavojų iš tolo. Mano strategija tais laikais visada buvo paprasta – bėgti“, – kalbėjo aktorius, pridurdamas, kad patyčias ir mušeikų išpuolius patyrė dėl to, kad buvo mažas ir silpnas.

Tiesa, naujojoje dramoje „Monako princesė“ karališkosios Monako šeimos atstovą įkūnijęs T.Rothas nei bėga, nei slepiasi – jis mėgina apginti savo šalį-nykštukę nuo Prancūzijos sankcijų ir džiaugtis santuoka su viena geidžiamiausių pasaulio moterų.

Filmo veiksmas prasideda po trumpos įžangos, kurios metu parodoma, kaip 1956-aisiais legendinė aktorė G.Kelly atlieka paskutinį vaidmenį Holivude. Penketą metų po to, 1961-aisiais, ji – jau Monako kunigaikščio Rainerio III žmona. Jie susilaukia dviejų vaikų ir nors garsusis režisierius Alfredas Hitchcockas (akt. Rogeris Ashtonas-Griffithsas) kalbina Monako princese tapusią aktorę grįžti į kino pasaulį, jos pasirinkimą sunkina asmeninės dvejonės ir sudėtinga Monako politinė situacija.

Daugybę aistrų sukėlusi, elegantiška, prabangi ir užburianti biografinė drama su Nicole Kidman ir Timu Rothu – jau Lietuvos kino teatruose.

Rafinuotos ir vaizdingos dramos „Monako princesė“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"