fbpx
Naujienos

Monikos Požerskytės paroda „Post Circle“ – odė lietuviškam cirkui ir raktas į „Kino pavasarį“

Monikos Požerskytės nuotraukų ciklas „Post Circle“
Monikos Požerskytės nuotraukų ciklas „Post Circle“

Fotografė Monika Požerskytė, kino teatras „Pasaka“ ir „Kino pavasaris“ kviečia į ypatingą priešfestivalinį renginį.

Kovo 24 d., ketvirtadienį, 19:00 val. „Pasakoje“ įvyks fotografės Monikos Požerskytės nuotraukų ciklo „Post Circle“ parodos atidarymas ir išankstinė juodojo humoro komedijos „Vyrai ir viščiukai“ peržiūra.

Post Circle“ – tai analogine fotografija užfiksuota nykstanti Lietuvos cirko tradicija ir humanizmo paieškos. Idėja gimė aplankius Ąžuolyno meškučių cirką jų sezoninių gastrolių Lietuvoje metu, kur didelį įspūdį paliko ne to vakaro parengtasis šou numeris, bet cirko teritorijoje sutiktas materialinis ir dvasinis skurdumas, juntamas arenoje, dekoracijose „Projekte siekiu fiksuoti žmones tuo metu kai jie nėra susitapatinę nei su vienu iš savo vaidmenų.“ – sako menininkė.Savo fotografijomis M. Požerskytė įtraukia į nepažintą užkulisinį Lietuvos cirko pasaulį, kviečia drauge su cirko karavanais keliauti po Lietuvos miestus ir kaimus, stebėti, analizuoti cirko klajoklių gyvenimą, kuomet didžioji metų dalis praleidžiama vagonėliuose ant ratų, keliaujant iš vienos vietos į kitą šeimomis.

Kadras iš filmo „Vyrai ir viščiukai“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Vyrai ir viščiukai“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Viliojanti proga pradėti „Kino pavasarį“ pirmiesiems – išankstinis festivalio seansas.Parodos atidarymo proga kino teatre „Pasaka“ bus galima pamatyti jau dabar tituluojamą vienu žiūrimiausių festivalio darbų – komediją „Vyrai ir viščiukai“. Šiuolaikinio danų kino legenda tapusio filmo „Adomo obuoliai“ režisierius Anders Thomas Jensen grįžta su dar vienu juodojo humoro perlu. Beveik neatpažįstamai pasikeitę meistriškiausi Danijos aktoriai Mads Mikkelsen ir David Dencik persikūnija į dviejų brolių – Elijo ir Gabrieliaus – duetą. Kartu peržiūrėję vienintelį mirusio tėvo palikimą – vaizdajuostę su paslapčia nufilmuota išpažintimi jie sužino nemalonią tiesą: jiedu gimė kitoje šeimoje (galbūt net turi skirtingus tėvus) ir buvo įvaikinti. Išgirsta naujiena dar labiau supriešina retai bendraujančius „brolius“, bet paskatina nuplaukti į gimtą Orko salą. Jie tikisi pasikalbėti su biologiniais tėvais, kurie galbūt dar gyvena apleistame salos dvare. Beprotiškos akistatos su mįslingai tylinčiais gyventojais, įvairiausiais paukščiais, gyvūnais ir dar trimis nepažįstamais ištvirkėliais broliais (juos vaidina „Adomo obuolių“ aktoriai Nikolajus Lie Kaasas ir Nicolas Bro) pateikia svečiams žiaurią ir pribloškiančią staigmeną.

Labai juoda ir, kaip tikras cirkas, graudžiai komiška istorija į kino teatrus Danijoje jau sutraukė daugiau ne 357 tūkst. žiūrovų.

Įvairialypių emocijų karuselė ir cirkas – raktas į šių metų „Kino pavasarį“. Festivalio atidarymo filmas – įspūdingus cirko triukus rodantis režisieriaus Benedikt Erlingsson darbas „Viskas dėl šou“, kurį išvysti bus galima nuo kovo 31 d.

Atidarymo filmo „Viskas dėl šou“ anonsas:

Filmo „Vyrai ir viščiukai“ anonsas:

Komentarai