fbpx
Reportažai

Muzikos ir veiklų festivalis „Judesy“

Festivalis  „Judesy“  Foto - Jorigė Kuzmaitė
Festivalis „Judesy“
Foto – Jorigė Kuzmaitė

Praėjusį savaitgalį kultūros bare „Kablys“ vykusiame muzikos ir veiklų festivalyje „Judesy“ lankytojus judėti ragino įvairios sporto, kelionių, muzikos ar šokių pramogos. Festivalio organizatoriai kvietė lankytojus įsitraukti į tokias veiklas kaip kopimą alpinizmo siena, vaikščiojimą virve (slackline), kapueiros užsiėmimus, oro akrobatikos, lindihopo ar žongliravimo pamokėles. Taip pat visą dieną netilo ir sporto bei nuotykių mėgėjų pasakojimai apie jų patirtis ar laisvalaikio pomėgius. Dalis jų užfiksuoti festivalyje eksponuojamos parodos nuotraukose, kita dalis – dokumentiniuose filmuose apie keliones. Taip, ir šiame festivalyje nebuvo pamirštas kinas. Specialioje filmų zonoje buvo pristatyti įvairūs filmai kelionių bei sporto tematika, pavyzdžiui, Gedimino Andriukaičio „Sarekas“, Arūno Gudinavičiaus „Neatrastas Altajus“ , Daliaus Pranculio „Lietuvių kelionė po Krymą“, Rolando Žygo „5mm šilumos“ bei Algirdo Gurevičiaus „Dviračiais per Altajų“ . Stulbinantys gamtos vaizdai, keliautojų nuotykiai bei ryžtas neleido žiūrovams atitraukti akių nuo ekrano, todėl filmų zona niekada nebuvo tuščia.

Vakarop, kai dirbtuvės, pamokos, pasakojimai bei filmai baigėsi, judėti festivalyje kvietė atidaryta „RetroSpin“ senųjų dviračių paroda bei greičiausio dviračio minėjo ieškančios „Kulšių kovos“. Lankytojus šokdino tokios muzikos grupės kaip „Such‘a‘trip“, „Jama & W“, „Banda Dzeta“, „Rhythm Junkies“ bei įvairūs didžėjai mažojoje scenoje.

Trumpai tariant, festivalio pavadinimas „Judesy“ viską pasako – naujas, įdomus renginys visiems, besidomintiems įvairiomis judesio formomis, – tai ir ekstremalus sportas, ir dviračiai, ir kelionės, ir filmai bei fotografijos šia tema, o gal tiesiog linksmas šokis, klausantis mėgstamų muzikos grupių. Ypatingo žavesio renginiui suteikė ir netradicinės „Kablio“ patalpos bei šaunios dekoracijos – gausybė Kalėdinių lempučių, savadarbės užuolaidos iš fotojuostelių negatyvų, įvairios nuotraukos, susegtos tiesiog skalbinių segtukais. Nors festivalis vyko uždarose patalpose, jis buvo atviras ir mūsų keturkojams draugams, todėl nuostabos nekėlė ir kartkartėmis patalpose sutikti klaidžiojantis šunys. Viską įvertinę ir dalyvių atsiliepimų apie festivalį išklausę, galime teigti, kad renginys išties pavyko, ir tikėtis, jog kažko panašaus sulauksime ir kitais metais tik su dar daugiau judesio jėgos ir energijos.

Komentarai