fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Naujausi filmai: 11 vasaros premjerų Lietuvoje ir pasaulyje

Prieš vidurnaktį / Before Midnight

„Kinomaistas” žino, kaip kartais sunku susigaudyti naujausių filmų jūroje. Ypač kalbant apie vasaros premjeras, nes pasiūla didžiulė, o kelią klaidina krūva komedijų ir filmų tęsinių. Tačiau užtikriname, šią vasarą tiek Lietuvos, tik pasaulio kino teatruose bus pristatomi ne tik lengvi vasariški filmai, bet ir įdomūs darbai. Į sąrašą pateko filmai, kurių premjeros numatomos šią vasarą, taip pat stengėmės atrinkti tuos, kurie pasirodys ir Lietuvos kino teatruose. Jei manote, jog kažkuris filmas pamirštas, rašykite komentaruose.

1. Artūras Niumanas / Arthur Newman

Debiutinis režisieriaus Dante Ariola filmas „Artūras Niumanas” („Arthur Newman”) pasakoja istoriją apie Wallace‘ą Avery – vyrą, kuris nekenčia savo darbo, o Walleco nekenčia buvusi žmona ir sūnus. Neradęs rakto į laimę vyras nusprendžia suklastoti savo mirtį, nusipirkti naują tapatybę ir tampa Arthuru Newmanu. Netikėtai į naują Wallece‘o gyvenimą įsiveržia gražuolė Mike, taip pat besistengianti pamiršti skausmingą praeitį. Nauji draugai suranda įdomų pomėgį – įsilaužinėti į svetimų žmonių namus ir žaisti svetimomis tapatybėmis ir daiktais. Beje, abu pagrindiniai filmo aktoriai E.Blunt ir C.Firthas yra britai, tačiau filme vaidina amerikiečius. Pasaulinė premjera – birželio 14 d.,  premjera Lietuvoje –  birželio 28 d.

2. Apgaulės meistrai / Now You See Me

Režisieriaus Louiso Leterriero filmas „Apgaulės meistrai“ („Now You See Me“) pasakoja apie superkomandą „The Four Horsemen“, sudarytą iš garsiausių pasaulio iliuzionistų. Jų triukai nėra nekalti – komanda per atstumą gali pavogti pinigus ir jais apipilti žiūrovus, atsirakinti antrankius ir kitus. FTB specialusis agentas Dylanas Hobbsas visais būdais stengiasi atskleisti magų paslaptis ir įkišti juos į kalėjimą. Jam padeda Interpolo detektyvė Alma, kuri vyrui atrodo irgi labai įtartina. Dylanas taip pat pagalbos kreipiasi į magiškų triukų aiškintoją Thaddeusą. Netrukus ima aiškėti, jog už visos magijos slypi pašalintis asmuo, kuris ir yra raktas į visus atsakymus. Filme vaidina visas aktorių žvaigždynas: J.Eisenbergas, M.Freemanas, Isla Fisher, Dave‘as Franco, M.Ruffalo, Woody Harrelsonas, Michaelas Caine‘as ir kiti. Pasaulinė premjera –  gegužės 30 d., premjera Lietuvoje –  birželio 14 d.

3. Vienišas klajūnas / The Lone Ranger

Kas sieja režisierius Gore’ą Verbinski ir Timą Burtoną? Teisingas atsakymas – aktoriai  Johnny Deppas bei Helena Bonham Carter, kurie vaidina naujausiame G.Verbinski filme „Vienišas klajūnas“ („The Lone Ranger“). Johny Deppas turbūt pasirodė daugumoje pastarojo kurtų filmų, lygiai taip pat, kaip ir T. Burtono. „Vienišas klajūnas“ – tai pirmas filmas, kuriame kartu vaidina Johnny Deppas ir Helena Bonham Carter, tačiau režisierius – ne T.Burtonas. Filmas „Vienišas klajūnas“ sukurtas pagal to paties pavadinimo populiarų 1949-ųjų televizijos serialą. Savo veidą po kauke nuolat slepiantis Johnas ir jo ištikimas draugas Tonto tampa pagrindiniais kovotojais už Teksaso laisvę ir dorą gyvenimą. Du visiškai nepanašūs herojai privalo išmokti kartu kovoti prieš korupciją ir godumą. Pasaulinė premjera –  liepos 3 d., premjera Lietuvoje –  tą pačią dieną.

4. Ledo žmogus / The Iceman, 2013

Režisieriaus Arielio Vromeno filmo „Ledo žmogus“ („The Iceman“) prototipas – per 100 žmonių nužudęs Richardas Kuklinski. Nors filmas dar praėjusiais metais debiutavo Venecijos kino festivalyje, plačiai auditorijai jis pristatomas beveik po metų. Richardas Kuklinski iki pat jo suėmimo 1986-aisiais buvo laikomas šeimos žmogumi, jo žmona su dukra net nenumanė, kuo užsiima jų vyras. Teigiama, jog pirmą žmogų jis nužudė būdamas vos 13 metų. „Ledo žmogus“ vaidina tokie aktoriai kaip kad Michaelas Shannonas, Winona Ryder, Chrisas Evansas, Davidas Schwimmeris ir kt. Pasaulinė premjera –  gegužės 3 d.

5. Prieš vidurnaktį / Before Midnight

Kai kurie filmai yra nemirtingi arba bent jau jų kūrėjai nenori paleisti savo kūdikių. Kaip kad senas geras romantinis filmas „Prieš saulėtekį“ („Before Sunrise“, 1995), kuris sujaudino ne vieno širdį, todėl nenuostabu, jog 2004 metais sukurtas jo tęsinys „Before Sunset“ („Prieš saulėlydį“).  Faktas, jog tiek režisierius, tiek aktoriai yra labai geri draugai, lėmė, jog jie nežada sustoti ir sukūrė 3 saulėlydžių dalį – filmą „Prieš vidurnaktį“ („Before Midnight“). Kaip jau nujaučiate, istorija išlieka beveik identiška – amerikietis Džesis ir prancūzė Selin pagaliau nusprendė nesislapstyti ir gyventi kartu Paryžiuje. Pora augina dvynes mergaites, o Džesis visaip stengiasi palaikyti gerus santykius su savo sūnumi Hanku iš pirmosios santuokos. Vaikinas kartu su tėvu ir Selin praleidžia atostogos vienoje iš Graikijos salų, kurioje ir prasideda tikrosios dramos. Pasaulinė premjera –  gegužės 24 d., Lietuvoje – liepos 12 d.

6. Blue Jasmine

Woody Allenas filmus kepa labai greitai. Prieš metus pasirodė jo paskutinis darbas „Į Romą su meile“ („To Rome with Love“), o šią vasarą startuos naujas Woody filmas „Blue Jasmine“, kuriame Woody nevaidins. Su „Blue Jasmine“ W. Allenas paatostogavęs kelete Europos miestų, atrodo, vėl grįžo prie savo firminių filmų kūrimo – dramatiškų komedijų, kuriose pagrindinė ašis sukasi apie dviejų personažų santykius. Šį kartą tie personažai – seserys (aktorės Cate Blanchett ir Sally Hawkins). Sprendžiant iš anonso, Cate vaidinama Jasmine praranda visus savo pinigus ir yra priversta atsikraustyti gyventi pas sesę. Moterų santykiai ne per geriausi, Cate herojė nori kuo greičiau pabėgti iš nuobodaus sesers gyvenimo ir ją tyliai išnaudoja. Į visą istoriją įsivelia turtuolis Halas (aktorius Alecas Baldwinas), perkantis seseriai viską, ko ji užsigeidžia. Pasaulinė premjera –  liepos 26 d.

7. Elitinis jaunimas / The Bling Ring

Režisierės Sofios Coppola filmas „Elitinis jaunimas“ („The Bling Ring“) sukurtas remiantis tikra istorija apie slaptą paauglių grupuotę „Bling Ring“, kuri naudodamasi internetu sekė garsių žvaigždžių gyvenimą ir apiplėšdavo jų namus, kol šie keliaudavo užsienyje. Nuo nuo 2008 metų spalio iki 2009 metų rugpjūčio grupuotės nariai Rebecca, Marc, Nicki, Sam ir Chloe pavogė turto, vertinamo 3 mln JAV dolerių. Nukentėjusiųjų sąraše atsidūrė tokios žvaigždės kaip kad Lindsay Lohan, Orlando Bloomas, Miranda Kerr, Brianas Austinas Greenas, Megan Fox, Rachel Bilson ir Paris Hilton. Kai kurios iš šių garsenybių epizodiškai pasirodo filme. Filme vaidina:  Emma Watson, Leslie Mann, Erin Daniels, Taissa Farmiga, Gavin Rossdale, Israel Broussard ir kt. Premjera JAV – birželio 12 d., Lietuvoje – birželio 28 d.

8. Fruitvale Station, 2013

Debiutinis Ryano Cooglerio filmas „Fruitvale Station“ paremtas tikra tragiška istorija: 2009 metais  22-ejų Oscaras Grantas dėl jokios priežasties stotyje buvo nušautas policininko. Nužudymą užfiksavo daugybė stotyje buvusių praeivių telefonų kamerų. Video pasklido po visą pasaulį ir susilaukė milžiniško dėmesio. Kaip ir buvo galima tikėtis, policininkas išsisuko vos su keletu metų kalėjimo. „Fruitvale Station“ mus nukelia į 2008 metų gruodžio 31-ąją ir užfiksuoja paskutinę Oscaro Granto gyvenimo dieną.Vaikinas ryte nusprendžia naujus metus pradėti kitaip – būti geresniu sūnumi mamai, labiau stengtis dėl savo merginos ir jų 4-erių metų dukrelės. Tačiau lemtingas įvykis metro pakeičia Oscaro artimųjų gyvenimą visam laikui. Pasaulinė premjera – liepos 12 d.

9. Dvi motinos / Two Mothers

Režisierės Anne Fontaine filmas „Dvi motinos“ / „Two Mothers“ sukurtas remiantis britų rašytojos Doris Lessing knyga „The Grandmothers“. Filmas pasakoja apie dvi Naujasis Pietų Velse, Australijoje, gyvenančias vaikystės drauges ir mamas Roz ir Lilę (aktorės Robin Wright ir Naomi Watts), kurios suvilioja viena kitos sūnus. Filmas buvo pristatytas šių metų „Sundance“ kino festivalyje.  Pasaulinė premjera –  balandžio 3 d., premjera Lietuvoje –  rugpjūčio 2 d.

10. Aš tokia susijaudinusi! / I’m So Excited

Pedro Almodovaro filmas „Aš tokia susijaudinusi!“ („I’m So Excited“) visiškai neprimena jo stiliaus – jokių transvestitų, odos nudyrimų, lyčių keitimų ir nesveikų dramų. Tai linksma, lengva komedija, pasakojanti apie lėktuvo keleivius ir įgulą, kurie kovoja dėl savo gyvybių per įvykusį incidentą. Filmas sukurtas ispanų kalba, vienus iš pagrindinių vaidmenų atlieka Penelope Cruz ir Antonio Banderas. Jei norite lengvos pramogos – naujausias Almodovaro filmas tam puikiausiai tiks. Pasaulinė premjera –  kovo 8 d., Lietuvoje – liepos 5 dieną.

11. Samsara

Išties filmas „Samsara“ į šį sąrašą pateko neplanuotai, nes jis pasirodė dar 2012 metais. Tačiau filmo premjera Lietuvoje – tik šią vasarą, tad nusprendėme priminti apie „Samsara“ ir jums. Režisieriaus Rono Fricke ir prodiuserio Marko Magidsono filme „Samsara“ unikaliai suderintas vizualus ir muzikinis menas. R.Flicke prieš tai sukūrė filmą „Baraka“, tad žiūrovai iš naujausio jo filmo gali tikėtis panašių vaizdų. „Samsara“ buvo filmuojamas 5 metus 25-iose pasaulio šalyse. Visas filmas nufilmuotas 70 mm juosta naudojant du kadrų dažnio per sekundę standartus ir unikalią kamerą, pailginančią kadrų laiką. Ši sistema, sukurta specialiai šiam projektui, suteikia galimybę įprastose scenose pamatyti neįprastas, pakerinčias detales, o dėl 4K formato mėgautis hipnotizuojančiais beprecedenčio aiškumo vaizdais. Jūsų laukia neapsakomos emocijos, kurias padovanos pusantros valandos truksianti kelionė po nuostabiausias planetos vietas, ir neturinti precendento jausminė patirtis. Pasaulinė premjera – 2012 m. rugpjūčio 23 d., premjera Lietuvoje – birželio 28 d.

Komentarai