fbpx
Naujienos

Naujausio „Lošėjo“ kūrėjų filmo scenarijus pristatytas Kanuose

I.Jonynas ir K. Sabolius pristato naujo filmo „Nematoma“ scenarijų
I.Jonynas ir K. Sabolius pristato naujo filmo „Nematoma“ scenarijų

Filmo „Lošėjas“ kūrėjai Ignas Jonynas ir Kristupas Sabolius Kanų kino festivalyje pristatė savo būsimo filmo „Nematoma“ scenarijų.

„Mūsų darbą vertino garsūs prodiuseriai, žmonės, kurie prisidėjo prie „Žvaigždžių karų“, dirbo su Tilda Swinton“, – pasakoja I. Jonynas. Režisierius kartu su scenaristu K. Saboliumi scenarijų pristatė prestižinėse „ScripTeast“ dirbtuvėse. Vien dalyvavimas šiame renginyje – svarbus įvertinimas kino pasaulyje.

Naujausias „Lošėjo“ kūrėjų darbas pasakos apie senstantį šokėją, kuris apsimeta aklu, kad patektų į televizijos šokių šou. Netikėtai vyras tampa įžymybe, tačiau šlovė atsisuka prieš jį patį – herojų pasiveja praeities nusikaltimų šešėliai.

Scenarijaus rašymo dirbtuvių ScripTeast dalyviai
Scenarijaus rašymo dirbtuvių ScripTeast dalyviai

„Užsienio prodiuseriai pastebėjo, jog mūsų scenarijus išsiskyrė galingu pagrindiniu veikėju. Norėjome sukurti personažą, kurio pasikeitimai sąveikautų su pagrindine filmo tema. Apsimestinis aklumas leidžia atskleisti reginčiųjų nesugebėjimą išvysti tiesos vaizdais perpildytame pasaulyje. Jau sulaukėme klausimų, kam atiteks šis vaidmuo. Pasak jų, aktoriui tai bus iššūkis ir gera galimybė atsiskleisti. Tai skatina dirbti toliau“, – teigia K. Sabolius.

Lietuviai Kanuose surengtose „ScripTeast“ scenarijaus rašymo dirbtuvėse bei specialioje „The Krzysztof Kieślowski ScripTeast Award“ ceremonijoje filmą „Nematoma“ pristatė užrištomis akimis, t.y. nieko nematydami.

„Užrištos akys buvo „kabliukas“, kokio reikia tokiuose pristatymuose. Filmo idėją norėjome perteikti vienu objektu – miego akiniais, kurie savotiškai papasakotų filmo istoriją. Kartu jie mums leido vizualiai perteikti pagrindinę idėją – skirtį tarp to, kas yra tikra ir matoma, o kas tik manipuliacija ir apgaulė. Iš susirinkusiųjų reakcijų supratome, kad šis sumanymas pavyko“, – sako I. Jonynas.

Iš viso „ScripTeast“ dirbtuvėse dalyvavo ir gautinėje sesijoje buvo pristatyta 11 kino projektų iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Slovakijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Gruzijos.

Naujausio I. Jonyno filmo „Nematoma“ premjera numatoma 2017 metais.

Komentarai