fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

Nauji pavasario vėjai atpūtė 22-ąjį „Kino pavasarį“

Vida Ramaškienė ir Marijus Žiedas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Iškilmingoje šventėje atidarytas 22-as Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“. Atidarymo ceremonija vyko kovo 22-ą dieną Nacionalinėje filharmonijoje. Šių metų festivalio šūkis – „Nauji vėjai“. Žiūrovai per dvi savaites galės pažiūrėti 243-is filmus iš septyniasdešimties šalių. Išskirtinis dėmesys šiemet bus skiriamas Rumunijai. Ji yra 22-ojo „Kino pavasario“ šalis partnerė.

„Praėjo 22-ji metai ir mes pasigavome naujų vėjų. Nauji vėjai mums atnešė labai daug veidų į mūsų mielą, darbingą ir protingą komandą. Taip pat atnešė ir daug naujų kūrėjų, kurie savo naujausius darbus pristatys festivalyje. Belieka tik pasidžiaugti, kad nors ir jauni, jie nenusileidžia meistrų kūriniams. Atėjo nauja, veržli, ambicinga, kūrybinga karta. Kviečiau ne tik festivalį, bet ir jus visus įsileisti į gyvenimą naujų vėjų“, – susirinkusius svečius sveikino „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Vaizdo sveikinimą kino mylėtojams atsiuntė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Sveiki visi, pagauti „Kino pavasario“ vėjo. Jis šiaušia mūsų mintis ir jausmus, verčia pabusti, reaguoti, suprasti, pajausti. Prieš mūsų akis atskleidžia viso pasaulio grožį ir skausmą. Kiekvienam linkiu filmo, kuris taptų atradimu ir paleistų iš kino salės dar geresniu, jautresniu žmogumi ir paskatintų veikti, padėti vieni kitiems“, – įspūdingo „Kino pavasario“ linkėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Grupė „Fusedmarc“
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Tiesioginės ceremonijos transliacijos žiūrovus bei salėje esančius svečius pasveikino ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius:

„Į Vilnių atėjo pavasaris ir geras kinas. Kaip ir kiekvieną pavasarį Vilnius yra vis gražesnis ir gražesnis, taip ir „Kino pavasaris“ vis labiau ir labiau džiugina. Klausimas, kuo tai baigsis. Nežinau, bet noriu pasveikinti festivalio organizatorius, visus kino kūrėjus, savanorius, rėmėjus su tuo, kad mus džiuginat. Ir žinokite, kad Vilniečiams ir miesto svečiams tai labai patinka.“

Šiemet daug dėmesio bus ir skiriama lietuviškam kinui – bus pristatytos 16-ka lietuviškų premjerų. Tarp jų – Audriaus Stonio „Moteris ir ledynas“, Andriaus Blaževičiaus „Šventasis“, Tomo Ramanausko „Po mirties, prieš pragarą“, Karolio Kaupinio „Budėjimas“ ir kt.

Šiemet festivalio lankytojų pirmą kartą lauks ir virtualios realybės salė. Kiekvienas, užsidėjęs virtualios realybės akinius, galės pasijusti tarsi filme.

Gelminė Glemžaitė, Gabija Jaraminaitė ir Marijus Žiedas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Kino pavasaris“ šiemet kvies susitikti ir jau tradicine tapusioje kino industrijos konferencijoje „Meeting point – Vilnius“, o balandžio 6 d. Lietuvoje pirmą kartą įvyks ir „Kino forumas“. Taip pat nuo šių metų „Kino pavasaris“ tapo Kanų kino festivalio partneriu, todėl konferencijoje pristatyti trys geriausi naujų filmų projektai turės galimybę toliau ieškoti rėmėjų savo naujajam projektui Kanų festivalio kino industrijos konferencijoje.

Kaip ir kiekvienais metais bus renkami ir geriausių kino aktoriai. Šiemet jais pretenduoja tapti: Dainius Gavenonis („Amžinai kartu“), Marius Repšys („Šventasis“) ir Marijus Mažūnas („Senekos diena“), Gabija Jaraminaitė („Amžinai kartu“), Ieva Andrejevaitė („Emilija iš Laisvės alėjos“) ir Gelminė Glemžaitė („Šventasis“). Nugalėtojai bus paskelbti festivalio uždarymo ceremonijos metu balandžio 6 d.

22-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2017 m. kovo 23–balandžio 6 dienomis penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Festivalio atidarymo akimirkos

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.