fbpx
Naujienos

Nauji vardai – ambicingi kino projektai. Emilija Riviere

„Palaimingas kaip pragaras“ Stop kadras
„Palaimingas kaip pragaras“
Stop kadras

Gaivūs Lietuvos kino vėjai pasiekė pagaliau ir pajūrį. Klaipėdietis kino kūrėjas Arūnas Eimulis intensyviai dirba ties pilnametražio filmo „Sistema“ scenarijumi, kurio kūrimui susilaukė Kultūros ministerijos finansavimo, o kita jaunoji režisierė- Emilija Riviere ( Povilanskaitė ) jau ruošiasi naujo savo trumpametražio filmo „Palaimingas kaip pragaras“ (Blissful as Hell) filmavimo darbams.

Režisierės Emilijos Riviere vardas dar mažai žinomas ne tik plačiai kino publikai, bet ir kino profesionalams. Tačiau, neabejotinai, jį dar ne kartą išgirsime kino pasaulyje. Dar tik 2015 m. peržengusi Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos slenkstį, ji jau spėjo baigti Niujorko universiteto Kūrybinių ir vaizduojamųjų menų mokyklą (School of Creative and Performing Arts – SOCAPA by New York University), kur 2012 m. krimto scenaristų, o 2013 m. režisūros studijas. Iki tol ji bandė kūrti muzikinius klipus, iš kurių vienas -The Other Way- buvo gerai įvertintas ir Vermonto (JAV) tarptautiniame jaunimo filmų festivalyje. Šių užjūrio studijų rezultatas – pirmasis Emilijos trumpametražis 2014 m. vaidybinis filmas „Kolekcionierius“, sukurtas S.T. Kondroto novelės motyvais. Jaunos talentingos kūrėjos debiutas neliko nepastebėtas – filmas jau spėjo apkeliauti ne vieno ir A lygio tarptautinio festivalio ekranus, o 2015 m. Los Andželo tarptautiniame studentų kino festivalyje buvo pripažintas geriausiu filmu moksleivių filmų kategorijoje. Filmas paremtas neįprasta istorija apie keistą kolekcionierių, metalinėse skardinėse kolekcionavusį pasaulio kraštų saulėlydžius. Kino juosta pasižymi pakankamai brandžiu jaunos režisierės požiūriu į filmo sistemos ir struktūros režisūrinį konstravimą, kas leido jai sukurti įtaigų ir patrauklų kino pasakojimą.

Naujame savo kino projekte „Palaimingas kaip pragaras“ (Blissful as Hell) Emilija Riviere kelia sau dar didesnius kūrybinius uždavinius ir išūkius, pasirinkdama dar retą šiuolaikinę kiberpanko kultūrą atspindintį psichologinės dramos žanrą. Scenarijaus idėja įkvėpta pirmojo pas mus jau gerai žinomo prancūzų rašytojo Romaino Gary romano „Mirusiujų vynas“ motyvais, kuris ilgą laiką buvo laikytas dingusiu. Kartu su režisiere prie scenarijaus dirbo gerai žinomas JAV alternatyvios kultūros atstovas – rašytojas ir scenaristas- Semas Pinkas (Sam Pink), kurio romanas „Persona“ (2010) tapo kultiniu šiuolaikinio nonkonfomistinio jaunimo tarpe. Scenarijus persunktas Dž. Keruako romano „Kelyje“ nuotaikomis- tik filmo herojai čia keliauja mistinio prieškarinio Vilniaus ir Paryžiaus skersgatviais ir bohemos kavinėmis bei barais, panardinti į tų laikų dekadentinę ir siurealistinę atmosferą. Tarptautinę filmo kūrėjų komandą dar papildys pagrindinio vaidmens atlikėjas britas Davidas Birkinas – aktorius, fotografas, tarptautinių meno projektų autorius ir kuratorius, kilęs iš garsios kino veikėjų, meninkų giminės. Muzika filmui sutiko parašyti žinoma japonų parkusijos meistrė, kompozitorė Midori Takada. Filmo operatorius –Eitvydas Doškus, savo profesionalumą bei talentą spėjęs atskleisti dirbdamas su režisieriumi Šarūnu Bartu. Filmą prodiusuoja- EUCC Baltijos biuras (Klaipėda), „Medijų uostas“ (Klaipėda) bei „SEDNA films“ (Prancūzija). Kūrybinė grupė jau spėjo nufilmuoti filmo treilerį, kuris apkeliavo jau keletą tarptautinių profesionalams skirtų kino renginių ir kino projektas susilaukė palankių atsiliepimų, rėmėjų. Pagrindiniai filmavmo darbai planuojama prasidės šios vasaros pradžioje.

Filmo promo anonsas:

Kęstutis Meškys

Komentarai