fbpx
Naujienos

Nauji veidai: NERINGOJE 26-tąjį kartą Vasaros Medijos Studija 2024 buria kūrėjus iš Lietuvos ir viso pasaulio

„Vasaros Media Studija 2024“

Pasitinkant trumpiausią metų naktį, Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) kartu su Audiovizualinių menų industrijos Inkubatoriumi (AMII) subūrė jaunuosius kino kūrėjus iš viso pasaulio į Pervalkoje jau 26-tąjį kartą vykdomas tarptautines kino dirbtuves ,,Vasaros Media Studija 2024” !

Šiais metais projekte dalyvauja dalyviai iš 11 šalių: Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Ispanijos, Portugalijos, Ukrainos, Brazilijos, Kanados, JAV ir Didžiosios Britanijos. Organziatoriai labai džiaugiasi margame šių metų projekto dalyvių tarpe matydami ir tikrą neringietį, operatorių Adomą Barkauską. Atrinkti kūrėjai projekte dalyvaus dvi savaites: nuo birželio 23 iki liepos 6 dienos. Viso projekto metu dalyviai gilins teorines ir praktines žinias, glaudžiai bendradarbiaus tarpusavyje bei su patyrusiais dėstytojais, kurie visada yra pasiruošę dalintis kino meno subtilybėmis ir pasirengę padėti. Siekiant vis plačiau apimti kiekvieną kino gamybos sritį, kasmet ,,Vasaros Media Studija” vis plačiau nagrinėja skirtingą industrijos sritį, o šių metų tema ,,Scenarijaus meistriškumas” – suteikia dalyviams galimybę nuodugniau suprasti kinematografišką istoriją, jos išpildymą paverčiant urbanistines ir gamtines Neringos vietoves kino aikštelėmis.

Dalyviams jau paskaitas skaito ir savo žiniomis bei patirtimis dalinasi unikalūs kino kūrėjai, kurie taip pat atvyko iš įvairių pasaulio kraštų: kino režisierius, Oskaro nominantas Jonathan Tammuz (Kanada/UK), scenaristas ir režisierius Damià Serra Cauchetiez (Ispanija, Katalonija), Indianos Universiteto scenaristikos profesorė Susan Kelly (JAV), prodiuserė, profesorė Anna Huth (Lenkija), prodiuseris Paul Nethercott (JAV).

„Vasaros Media Studija 2024“

Šiais metais dalyviai buvo suskirstyti į 8 kino gamybos komandas ir jau vykdo filmavimus filmavimų dienoms. Dalyviai kurdami filmus puikiai naudojasi esamos vietovės galimybėmis, bendrauja ir bendradarbiauja su vietos gyventojais, verslininkais bei kultūros atstovais, taip pat nardo po Neringos simboliais tapusias vietoves. Tad jei Neringos saloje išvysite kino filmus kuriančias grupes, kuriose aidi juokas ir puikios idėjos – neišsigąskite, tai Vasaros Medijos Studijos dalyviai. O jau Liepos 5 d., Juokrantėje esančiame Liudviko Rėzos kultūros centre, 18 val. bus galima pamatyti jaunųjų menininkų sukurtus filmus.

Daugiau informacijos: www.summermediastudio.lt bei socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram.

Projekto organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Neringos miesto savivaldybė, Kūrybiškos Europos MEDIA biuras, Erasmus+, Klaipėdos miesto savivaldybė, Valstybinis studijų fondas, Lietuvos kino centras, AVAKA, LMTA Studentų atstovybė, VilniusTECH, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Studentų atstovybė, Latvijos Kultūros akademija, Talino Universitetas, Beira Interior Universitetas, „Neringa- kultūros sala“  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Studio Nethercott, „Cine Wave“, Klaipėdos kino biuras,  Liudviko Rėzos kultūros centras, Klaipėdos jaunimo teatras, „Taško“ teatras

Komentarai