fbpx
Naujienos

Naujo Audriaus Stonio filmo pasaulinė premjera įvyks prestižiniame Karlovy Vary kino festivalyje

Kadras iš filmo „Laiko tiltai“

Naujausias A. Stonio dokumentinis filmas pavadinimu “Laiko tiltai” pirmą kartą bus pristatytas A klasės Karlovy Vary kino festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje. Filmas kurtas kartu su Latvijos režisiere Kristine Briede.

Karlovy Varai – tai didžiausias kino festivalis Čekijoje ir svarbiausias kino renginys visoje Centrinėje bei Rytų Europoje. Tai vienas seniausių A klasės kino festivalių pasaulyje, esantis kategorijoje tarp tokių legendinių festivalių kaip Kanų, Berlyno, Venecijos, Maskvos. Kiekvienais metais čia dalyvauja apie 200 filmų iš viso pasaulio, renkasi garsiausi ir svarbiausi filmų kūrėjai. Šiais metais festivalis vyks birželio 29 – liepos 7 dienomis.

Filmo “Laiko tiltai” premjera įvyks šio festivalio dokumentinių filmų konkursinėje programoje, taip pat filmas atidarys Baltijos kino retrospektyvą.

“Labai džiaugiuosi žinia, kad filmas „Laiko tiltai” atrinktas į dvi festivalio programas. Juo bus atidaryta Baltijos retrospektyva „Laiko refleksijos: Baltijos poetinė dokumentika”, o svarbiausia, filmas atrinktas į pagrindinę festivalio konkursinę programą. Karlovy Varai prestižinis festivalis, taikantis labai aukštus atrankos kriterijus. Jei neklystu, Baltijos šalių dokumentinis kinas patenka į pagrindinio konkurso programą po 15 metų pertraukos.

Įdomu tai, kad festivalio programos sudarytojai filmą atsirinko ir patvirtino vos pamatę ankstyvą filmo montažinę versiją” – apie festivalį komentavo filmo režisierius Audrius Stonys.

Naujas A. Stonio ir K. Briede filmas pasakos apie poetinės dokumentikos gimimą Baltijos šalyse. Tai – meninis dokumentinis esė, atskleidžiantis subtilią, bet galingą kovą su sovietiniu režimu ir laisvės troškimą. Tai kūrėjų gyvenimai, juos užauginę kinematografiniai principai bei bandymas išgyventi sovietinio režimo priespaudą.

Apie filmą pasisakė režisierius Arūnas Matelis: “Be proto sunkus filmas, nes tokių filmų nėra. Nekonformistiškas, puikus menininko žvilgsnis į jį žavėjusių mokytojų, kolegų, menininkų asmenybes, kūrybą, praeinantį laiką, senstančius veidus, kūną ir nepaprastai stiprią dvasią. Tik Audrius ir Kristine galėjo sukurti tokį filmą, pasirinkdami sunkiausią, rizikingiausią ir neišbandytą kelią.”

“Labai džiaugiuosi dėl mūsų trijų šalių suvienytų pajėgų ir, aišku, dėl mūsų Studio Nominum sėkmės. Antrais metais iš eilės sau ir Lietuvai dovanojame filmus – būtent dokumentinius – A klasės festivalio pagrindinėse konkursinėse programose. Pernai buvo “Nuostabieji Lūzeriai. Kita planeta”, šiemet – “Laiko tiltai”” – pridėjo A. Matelis, kaip šio filmo ir studijos Nominum prodiuseris.

Šis filmas – tai bendras Baltijos šalių projektas, kurį prodiusavo Arūnas Matelis („Studio Nominum“, Lietuva), Uldis Cekulis („VFS Films“, Latvija) ir Riho Vastrik („Vesilind“, Estija) bei parėmė Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras ir Estijos kino institutas.

Komentarai
Arūno Matelio 1992 m. įkurta kūrybinė grupė „Nominum” buvo viena iš pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje. Kūrybinė grupė „Nominum“ savo dėmesį skiria meninės dokumentikos kūrimui, įvairaus žanro scenarijų ir idėjų vystymui, inovatyvių audiovizualinių projektų realizavimui.