fbpx
Naujienos

Naujo Austėjos Urbaitės filmo „Tiltai“ komanda renka lėšas išbandydama naujausias formas

Filmo „Tiltai" plakatas
Filmo „Tiltai” plakatas

Spalio pabaigoje vyks naujo režisierės Austėjos Urbaitės filmo „Tiltai“ filmavimai. Komanda sumanė išbandyti savo jėgas rinkdama papildomų filmui lėšų per dabar Lietuvoje vis populiarėjančią internetinę platformą kickstarter.com. Publika, susidomėjusi būsimo filmo aprašymu ir anonsu, gali skirti norimą pinigų sumą pagal savo galimybes. Kickstarter.com išskirtinumas yra tai, kad kūrėjai turi surinkti savo užsibrėžtą pinigų sumą, kitaip pinigai iškeliaus atgal į aukojusiųjų sąskaitas. Tai įpareigoja filmo kūrėjus ir kelia dar didesnius iššūkius.

Filmas „Tiltai“ pasakos apie du jaunus žmones, geriausius draugus – Oliviją ir Matą, kurie vėlų rudenį išplaukia baidare. Dviejų žmonių galvose sukasi itin kankinančios mintys dėl svarbių pokyčių gyvenime, tikslai išsiskiria. Tačiau staiga jie tampa izoliuoti nuo viso pasaulio ir gamta juos įkalina kovoti dėl vieno troškimo. Tai nuotaikinga istorija apie bandymą surasti tiltą tarp žmonių ir mokymąsi gyventi čia ir dabar, nes niekada nežinai, kas laukia už kito upės vingio.

Vienas žymus scenaristas Jaq Greenspon, dirbęs ir su Holivudo filmais savo Facebook paskyroje taip pat pasidalino „Tiltų“ projekto nuoroda ir itin gražiai atsiliepė apie filmo režisierę: „Jeigu norite tapti dalimi kažko ypatingo… Austėjos Urbaitės filmui reikia finansinės paramos, kad jis būtų užbaigtas. Ji nuostabi kūrėja ir tuoj su audra įsiverš į kino pasaulį. <…> Atskleisiu, ji buvo mano studentė, skaičiau scenarijų – tai puiki istorija ir aš tikrai tikiu, kad ji iškils už Lietuvos ribų ir taps pasaulinio lygio režisiere.“

Austėja Urbaitė kol kas Lietuvoje geriausiai žinoma kaip ekranizacijos „Etiudas“ režisierė ir scenarijaus autorė. Filmas buvo itin aukštai įvertintas nacionalinio kino lygmenyje ir iki šiol keliauja po kino festivalius Europoje.

Peržvelgti naujojo filmo „Tiltai“ anonsą ir paaukoti galima paspaudus šią nuorodą: https://www.kickstarter.com/projects/564287009/the-bridges-a-short-film-by-austeja-urbaite, o visas naujienas, susijusias su filmu ir jo komanda rasite oficialiame filmo puslapyje Facebook https://www.facebook.com/filmthebridges?ref=hl

 

Komentarai