fbpx
Naujienos

Naujo Donato Ulvydo filmo „Valstybės paslaptis“ šūkį pasufleravo Dalia Grybauskaitė

Filmo „Valstybės paslaptis“ plakatas

Lygiai po mėnesio – balandžio 12 d. kino teatruose pasirodysiantis Donato Ulvydo filmas „Valstybės paslaptis“ – dar vienas režisieriaus žvilgsnis į savo valstybę.

Po jautriausias patriotizmo stygas užgavusio „Tado Blindos. Pradžia“ ir „Emilijos iš Laisvės alėjos“, kuriuose perteikta Lietuvos praeities stiprybė, naujajame filme režisieriaus dėmesio centre – stipriausia dabarties lyderė Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir jos laikmečio iššūkiai Lietuvai. „Šimtai valandų filmuotos ir archyvinės medžiagos niekaip netilpo į 90 minučių filmą. Atrodė svarbi kiekviena akimirka, emocija, pasakojimas ir faktas, aukso vertės ne tik skandalingi, bet ir už širdies griebiantys liudijimai, meniniai nukrypimai. Kaip atskleisti pasaulinio kalibro lyderę ir tuo pačiu ypatingą mūsų šaliai laikmetį? Atrodė, kad ėmiausi neįmanomo“, – sako paskutinius naujo dokumentinio filmo „Valstybės paslaptis“ štrichus dėliojantis režisierius Donatas Ulvydas. 

Pasitikėjimo suteikė netikėtai per filmavimą patarėjams Prezidentės mestelėta frazė – „Nustokit krūpčiot“. Vėliau paaiškėjo, kad  šimtus kartų per 10 metų Prezidentės komandai, politikams ir sau pačiai kartotas „nustokim krūpčiot“ – nėra paprasta frazė – tai ištisa gyvenimo filosofija ir netgi daugelio sprendimų raktas. Užrašyta Prezidentės ranka ši frazė tapo ir filmo šūkiu, po kuriuo užšifruotas ir filmo turinys – lyderystė, įkvepianti nusikratyti nereikalingų baimių ir labiau pasitikėti savimi. Pasak režisieriaus, ir filmo pavadinimas, ir plakatas yra kvietimas praskleisti nuo svarbių įvykių valstybėje mus skiriančią širmą. O filmo anonsas yra užuomina kur ieškosime valstybės paslapties.

Akimirka iš spaudos konferencijos
Nuotrauka iš kūrėjų archyvo

Emocinga ir dinamiška dokumentinė kino juosta, kurioje – sudėtingiausios valstybėje situacijos, skirtinga politikų laikysena ir reakcijos, geopolitinių galių kova ir Lietuvos vieta pasaulio žemėlapyje, vertybinės laikysenos kaina. Kaip išlikti savimi ir nekrūpčioti nei prieš vietinius oligarchus, nei prieš pasaulio galinguosius, kas padeda atlaikyti oponentų ir priešiškos  žiniasklaidos išpuolius. Dėl ko Prezidentei skambindavo NATO vadovas ir kokių patarimų reikėjo Angelai Merkel ir Europos Komisijos vadovui?

Režisierius sako sąmoningai pasirinkęs filmą rodyti aktualiausiu laikotarpiu – mėnesį prieš Prezidento rinkimus, kad įvertintume Prezidento vaidmens svarbą ir suprastume, jog esame patys atsakingi už tai, kam patikime valstybę, kad visi įgytume drąsos gyventi sąžiningiau, kad pradėtų sveikti pataikavimo, godumo ir baimių sugadintos smegenys, kad valdomi žmonės trauktųsi ir jau niekas istorijos rato mums neatsuktų atgal.

Filmo anonsas:

Komentarai