fbpx
Naujienos

Naujoji T. Waititi komedija siunčia gerą žinią sekančiam režisieriaus projektui „Marvel“ kino visatoje

Kadras iš filmo „Zuikis Džodžo“

Naujausias Taika Waititi filmas, komedija „Zuikis Džodžo“ (orig. „Jojo Rabbit“), siunčia gerą žinią rašytojo bei režisieriaus sekančiam projektui kino studijoje „Marvel“, veiksmo filmui „Toras. Meilė ir Griaustinis“ (orig. Thor: Love and Thunder). T. Waititi prisijungė prie „Marvel“ bendruomenės režisuodamas trečiąjį Toro franšizės filmą „Toras. Pasaulių pabaiga“ (orig. „Thor: Ragnarok“), kuris daugelio manymu tapo gaivaus oro gurkšniu atgaivinusiu superherojų.

„Toras. Pasaulių pabaiga“ buvo Taika Waititi pirmasis didelis studijinis filmas, režisieriaus ankstesni darbai buvo neabejotinai mažesni, nepriklausomi filmai. Vis dėlto, „Marvel“ kino visatos franšizės patikėjimas nepriklausomo kino režisieriui pasiteisino, nes „Toras. Pasaulių pabaiga“ uždirbo daugiau nei pirmieji du franšizės filmai ir tapo vienu sėkmingiausių 2017-ųjų metų kino projektu.

Į sekanti franšizės filmą „Toras. Meilė ir Griaustinis“ Taika Waititi sugrįžta ne tik režisuoti, bet ir rašyti scenarijų. Filme išvysime Toro personažą vaidinantį aktorių Chris Hemsworth, bet svarbiausia pirmą kartą po filmo „Toras 2. Tamsos pasaulis“ (orig. Thor: The Dark World) sugrįžta aktorė Natalie Portman. Tiesa, jos Džeinės Foster personažas skirsis nuo suvaidinto ankščiau – šįkart Džeinė taip pat turės Toro galias ir, paremta pagal naują komiksą, kovos su krūties vėžiu. Tikimasi, kad naujasis franšizės filmas bus didesnis ir dar labiau beprotiškesnis nei ankstesnė dalis, tačiau Džeinės personažo sugrąžinimas reiškia, kad filme netrūks emocingų scenų. Laimei, Taika Waititi moka sujungti humorą su sielvartu – ką puikiai įrodo jo naujoji komedija „Zuikis Džodžo“.

Kadras iš filmo „Zuikis Džodžo“

Komedija „Zuikis Džodžo“ išlaiko pusiausvyrą tarp komedijos ir dramos. Filme T. Waititi sujungia jaudinančią mažo berniuko, bandančio įveikti nacių kurstomus išankstinius nusistatymus, istoriją su absurdišku scenarijumi, kad berniuko įsivaizduojamas draugas yra pats Adolfas Hitleris. Tai neturėtų būti įmanoma ir vis dėlto „Zuikis Džodžo“ yra pakilus, linksmas ir širdį veriantis filmas. Be to, šiame filme T. Waititi dirbo šiek tiek didesniu mastu nei bet kuriame ankstesniame, ne „Marvel“ kino visatos filme, įrodydamas, kad moka lengvai subalansuoti filmo emocijas ir veiksmą. Visa tai yra geria žinia Toro franšizės gerbėjams, nes tai įrodo, kad suteikiant režisieriui didesnę kūrybinę laisvę, jis gali sukurti dar turtingesnę ir įdomesnę Toro franšizės dalį nei „Toras. Pasaulių pabaiga“.

„Toras. Pasaulių pabaiga“ yra labai geras filmas ir vienas geriausių „Marvel“ kino visatoje, tačiau kaip Taika Waititi filmas jis šiek tiek nuvilia. Nors filme tikrai jaučiasi T. Waititi humoras (daugiausia dėl improvizacijų su Ch. Hemsworth ir jo paties Korgo personažu), režisierius nerašė filmo scenarijaus, todėl jame trūksta patoso, esančio komedijoje „Zuikis Džodžo“ ar ankstesniuose režisieriaus darbuose. Filme „Toras. Meilė ir Griaustinis“ Taika Waititi turi tokią galimybę ir jau prasitarė, kad norėtų giliau ištirti Toro emocinę būseną. Sprendimas sugrąžinti Džeinės personažą parodo, kad filme „Toras. Meilė ir Griaustinis“ bus tyrinėjami ir buvusios poros santykiai arba atsakyta ką jie reiškia vienas kitam dabar.

Komedija „Zuikis Džodžo“ yra tik naujausias pavyzdys, kad Taika Waititi moka išlaikyti idealią pusiausvyrą tarp komedijos ir dramos. Režisierius T. Waititi tikrai suras būdą, kaip labiau integruoti savo laimingo / liūdno filmavimo stilių filme „Toras. Meilė ir Griaustinis“, todėl Toro serija turi potencialo tapti vieną stipriausių franšizių milžiniškoje „Marvel“ kino visatoje.

Komedija „Zuikis Džodžo“ kinuose jau nuo sausio 10 d., o veiksmo filmas „Toras. Meilės ir Griaustinis“ pasirodys tik 2021-ųjų metų pabaigoje.

Filmo anonsas:

Komentarai