fbpx
Reportažai

NDG. Modernizacija

Modernizuojamės. Kinas ne kino teatre. Ar jau spėjot užsukt? Kad ir koks atsakymas bebūtų, primename, jog Nacionalinėje dailės galerijoje ketvirtadieniais vis dar apsilanko kino magija.

NDG parodoje „Modernizacija. XX a. 7–8 dešimtmečių Baltijos šalių menas, dizainas ir architektūra“ šalia kitos vaizdo medžiagos bus pristatyta ir pilnametražių filmų programa, kurioje sausio 26-ąją,17.30 val. – „Disko ir atominis karas” (est. „Disko Ja Tuumasoda”). Rež.: Jaak Kilmi.2009 m., 80 min., įgarsinta lietuviškai.

Juokingas ir graudus, labai asmeniškas, bet kartu ir globaliai suprantamas šis filmas laimėjo ne vieną prizą tarptautiniuose festivaliuose. Filme pasakojama apie sovietinės estų kasdienybės pasikeitimą po to, kai tik keli kilometrai nuo sienos, Suomijoje, buvo pastatyta nauja galinga televizijos antena. Tai suteikė galimybę estams susipažinti su vakarietiška populiariąja kultūra. Šis filmas – apie perestroikos laikų pradžią, informacinius karus, sovietinio aparato bejėgystę prieš žmonių kūrybiškumą ir norą gyventi kitaip.

Daugiau KINFOrmacijos

Komentarai