fbpx
Reportažai

Negražus, bet tikras. „Nepatogaus kino“ festivalis atidarytas

„Nepatogaus kino“ festivalio atidarymas Marinos Juralevičiūtės nuotrauka
„Nepatogaus kino“ festivalio atidarymas
Marinos Juralevičiūtės nuotrauka

Trečiadienį, spalio 23 d., vyko septintojo „Nepatogaus kino“ festivalio atidarymas. Festivalio metu žiūrovai turės galimybę pamatyti dokumentinių filmų iš įvairių pasaulio šalių – Kanados, Rusijos, Izraelio… Šių metų festivalyje bus daug kalbama apie išsivysčiusių ir besivystančių šalių santykius.

Šių santykių problematiką nagrinėja ir atidarymo vakarą publikai pristatyta, pirmą kartą Europos ekranuose rodoma režisieriaus Rogerio Rosso Williamso juosta „Dievas myli Ugandą“. Filme atskleidžiamos bene jauniausioje ir religingiausioje Afrikos visuomenėje vykstančios permainos ir Amerikos religinių fundamentalistų pastangos šioje šalyje įgyvendinti savo idėjas, neįtvirtintas nei JAV, nei Europoje. Kaip kad buvo pasakyta atidarymo metu: „Tai tokios – negražios, bet tikros istorijos.“

Bilieto kaina į šį nekomercinį filmų festivalį tėra 1 ct (aišku, yra galimybė sumokėti ir daugiau, taip prisidedant prie tolimesnio šio projekto plėtojimo). Projekto metu žiūrovams suteikiama galimybė ne tik pažiūrėti filmų, bet ir pasidalinti kilusiomis mintimis po kai kurių seansų vykstančių diskusijų metu tiek su žiūrovais, tiek su filmų režisieriais.

Vilniečiai ir miesto svečiai festivalio programa galės mėgautis iki spalio 30 d. Vėliau kino juostos keliaus ir į kitus Lietuvos miestus.

Komentarai