fbpx
Naujienos

Nekomercinio kino klube – prancūzų kriminalinės dramos peržiūra

„Atsitiktinai, Baltazarai“  Kino centro „Garsas“ informacija
„Atsitiktinai, Baltazarai“
Kinopoisk.ru foto

Ateinantį pirmadienį, vasario 11 d., 17:30 val. Panevėžio kino centre „Garsas“ „12 žvaigždžių klubas“ kartu su Prancūzų institutu Lietuvoje kviečia žiūrovus į prancūzų režisieriaus Roberto Bressono filmo „Atsitiktinai, Baltazarai“( „Au hazard Balthazar“, 1966) peržiūrą, kur pagrindinius vaidmenis atlieka Anne Wiazemsky, Walter Green bei François Lafarge.

Režisierius Robertas Bressonas, užimantis ypatingą vietą pasaulio kino istorijoje, priklauso tiems „didiesiems vienišiams“, kurių neįmanoma priskirti jokiai kino krypčiai ar judėjimui. Bressonas sukūrė nedaug filmų – tik 14, tačiau jie visi yra įkvepiančios kino kalbos autentiškumo paieškos.

1966 m. kino ekranuose pasirodęs filmas „Atsitiktinai, Baltazarai“ pasakoja pagrindinio filmo herojaus – asiliuko Baltazaro, keliaujančio iš vienų šeimininkų rankų į kitas, istoriją. Būdamas gyvuliu, Baltazaras sąmoningai negali veikti aplinkos. Asiliukas nieko tikslingai nenori ir negalvoja, neveikia, tačiau būtent per Baltazaro personažą kino juostoje yra atsiskleidžia jo šeimininkų charakteriai bei vertybės.

Roberto Bressono filmas yra orientuotas į išmintingą auditoriją, kadangi esminė šios kriminalinės dramos informacija lieka už kadro. Žiūrovas yra skatinamas mąstyti ir viską išgyventi kartu su personažais, o muzika šiame filme vaidina žymiai svarbesnį vaidmenį nei žodžiai.

Abejingų nepaliksiantis filmas bus rodomas originalo (prancūzų) kalba su anglų kalbos subtitrais. Įėjimas nemokamas.

 Parengė: Inga Sergušina

Kino centro  „Garsas“ informacija

Komentarai