fbpx
Kino gidas

Nematei „Sugar Man“ – nebuvai „Kino pavasaryje“

Kadras iš filmo „Sugar Man“  Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Sugar Man“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Muzikinių filmų repertuare traptautinis Vilniaus filmų festivalis „Kino pavasaris“ šiemet žiūrovams siūlo pasikapstyti po praeitį ir atrasti muziką iš naujo. Dokumentinis filmas apie muzikantą Rodriguezą – „Sugar man“ (Searching for Sugar man, 2012). Juosta dar visai neseniai už Atlanto laimėjo „Oskarą“ kaip geriausias dokumentinis filmas.  „Oskaro“ lauriatas žiūrovą įtraukia maištinga, visuomenę išlaisvinančia aštuntojo dešimtmečio muzika ir beveik, galima sakyti, „Pelenės“ istorija.

Rodriguezas dažniausiai buvo sutinkamas besišlaistantis Detroito gatvėmis ir dainuojantis užeigose ar baruose.  Muzikantą netikėtai pastebėjo prodiuseris Denis Kofei (Dennis Coffey) ir pasiūlė įrašyti albumą „Cold fact“, tačiau didelio pripažinimo savo gimtinėje, JAV, jis taip ir nesulaukė.

Įdomiausia tai, kad Rodriguezas tapo žvaigžde Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) nė pats to nežinodamas, kai netikėtai „Cold fact“ albumas PAR buvo nelegaliai išplatintas tūkstančiais kopijų. Čia Rodriguezas buvo garbinamas ir net labiau vertinamas nei roko dievai „The Rolling Stones“. PAR aštuntajame dešimtmetyje buvo izoliuota nuo pasaulio, spauda ir radijas buvo itin kontroliuojami, todėl albume skambėję dainų žodžiai savotiškai išlaisvino PAR gyventojus nuo spaudimo, leido būti savimi. Tuomet Rodriguezo dainos buvo dainuojamos net kaip revoliuciniai himnai.

Gerbėjai Pietų Afrikos Respublikoje niekuomet nebuvo jo matę realybėje, ant albumo nebuvo jokios informacijos, kas jis, iš kur jis. Tačiau galiausiai atėjo gandas neva roko žvaigždė nusižudė ant scenos, tai buvo didelis šokas jo muzikos mylėtojams. Visgi tai dar ne istorijos pabaiga, nes keletas dainininko gerbėjų nusprendė išsiaiškinti visą tiesą apie Rordriguezą ir atrado įdomių faktų, kurie toliau atskleidžiami dokumentinėje juostoje „Sugar man“.

Žiūrovų, mačiusių filmą, komentarai (kalba redaguota):

  • 10/10. Jei nematei šito filmo, nebuvai Kino pavasaris’13 festivalyje. (Rūta B.)
  • Geras. Muzika ypač. Didžiausią įspūdį palikęs filmas iš tuzino matytų Kino pavasaryje“. (Laura V.)
  • Neįprastai žavus dokumentinis filmas, labai įtraukia. Prieš tai nebuvau girdėjusi apie Rodriguezą, bet panašu, kad tai charizmatiška asmenybė, sukūrusi tikrai neprastų dainų. 9/10 Rekomenduoju žiūrėti kine. (Eglė B.)

 

Komentarai
Optimistiška ir ambicinga. Patinka kinas? Turime kažką bendro. Kiekvienas išgyvenimas kine formuoja naują mane. Tobulėju. KINFO erdvėje išlaisvinu savo idėjas ir gyvenu dar arčiau kino.