fbpx
Naujienos

Nemokamas „Kuriam kiną!“ seansas „Kino pavasario“ metu

„Kuriam kiną!“
„Kuriam kiną!“

Kviečiame visus dalyvauti Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų filmų peržiūroje Kovo 28 d. 15.00 12 salėje „Forum Cinemas Vingis” kino teatre.

„Kino pavasario” festivalis bendradarbiaudamas su edukaciniu projektu „Kuriam kiną!” pristato rinktinius pradedačiųjų Lietuvos kino kūrėjų darbus. Po seanso bus galimybė susipažinti su filmų autoriais, paklausti jų apie filmų kūrimo ypatumus. Taip pat pakviesime diskusijai apie tai, su kokiais didžiausiais iššūkiais ir problemomis susiduria pradedantys kino kūrėjai ir kaip galima būtų jas išspręsti. Labai rekomenduojame dalyvauti renginyje visiems kas nori ar jau pradėjo kurti filmus.

Filmų programos trukmė – 40 min., o bendra renginio trukmė 1.30 val. Po filmų programos visi nenorintys/negalintys pasilikti bus taikiai išleidžiami iš salės :)

Edukacinis konkursas „Kuriam kiną!” skirtas visiems 14-35 metų žmonėms, kurie nori kurti filmus, tačiau dar neturi labai daug patirties ir žinių.

Trečius gyvavimo metus vykstantis projektas, dalyvius supažindina su visais pagrindiniais kino kūrimo etapais ir suteikia pamatines žinias, reikalingas kiekvienam kino kūrėjui. Mokytis pradedantiems kino entuziastams padeda jau įsitvirtinę profesionalai, su jų pagalba projekto dalyviai visą reikalingą informaciją gauna vienoje vietoje, tad nereikia blaškytis tarp šimtų įvairiausių interneto tinklapių ir knygų.

Pirmaisiais metais projekto metu buvo dėstomi pagrindiniai kino kūrimo etapai ir bazinės žinios. Antraisiais „Kuriam kiną!“ metais jaunieji kino kūrėjai pradėjo gilintis į atskiras kino sritis: scenarijų, kameros darbą, režisūrą. Daugiausiai dėmesio buvo skiriama kino scenarijui, istorijos kūrimui, o šiais metais planuojame plačiau pristatyti operatoriaus darbo paslaptis.

Komentarai