fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

Nepaprasti programos „Festivalių favoritai“ filmai „Kino pavasaryje“

Programos „Festivalių favoritai“ pristatymo vakaras Marinos Juralevičiūtės nuotrauka
Programos „Festivalių favoritai“ pristatymo vakaras
Marinos Juralevičiūtės nuotrauka

Likus lygiai savaitei iki festivalio „Kino pavasaris“ atidarymo žiniasklaidai ir išskirtiniams svečiams buvo pristatyta programa „Festivalių favoritai“. Šią programą remia „Bosca“, tad vakaro metu nestigo šampano burbuliukų, o programos filmai taip pat buvo prilyginti festivalio burbuliukams.

„Mūsų festivalio sudarytojai keliaudami po visą pasaulį išrinko geriausius, įdomiausius, skaniausius „burbuliukus“, kurie buvo rodomi kituose festivaliuose“, – sakė Vida Ramaškienė.

„Festivalių favoritų“ programą sudaro vienuolika filmų iš keturių pasaulio kontinentų. Programos atidarymo filmu buvo pasirinktas australų filmas „Paslapčių kelias“. Tai detektyvas, kuriame pasakojama nedidelio miestelio Australijoje istorija. Edvinas Pukšta teigė, kad šis filmas puikus įrodymas, kodėl kiną reikia žiūrėti kino teatre, kodėl svarbus didelis ir platus ekranas.

Bene žinomiausias programos filmas – „Dalaso klubas“ – ką tik pelnė net tris „Oskaro“ statulėles. Šiame nedidelio biudžeto, bet tikrą istoriją pasakojančiame filme vaidina Matthew McConaughey ir Jaredas Leto.

Festivalio lankytojų dėmesį turėtų patraukti filmas su taip merginų mėgstamu Ryanu Goslingu. Šįkart jį galima išvysti Kanuose švilpimo bangą sukėlusiame filme „Atleidžia tik Dievas“. Juostoje jis ir vėl dirba kartu su režisieriumi Nicolu Windingu Refnu.

„Mandela: ilgas kelias į laisvę“ – tai Nelsono Mandelos autobiografinės knygos „Ilgas kelias į laisvę“ adaptacija. Filmas turėtų sudominti visus šios asmenybės gerbėjus.

Filme „Aš ne jis“ pasakojama istorija, kuomet pagrindinis herojus atrandą savo antrininką, įvykdžiusį nusikaltimą.

Juostoje „Tiems, kurie nepasakoja istorijų“ nagrinėjama skaudi Balkanų karo tema, o filmo režisierė paskelbta persona non grata Višegrade ir miestelio apylinkėse už pirmąjį savo filmą „Grbavica“, todėl šį filmas nufilmuotas nelegaliai – apsimetinėjant, kad kūrybinė grupė kuria reklaminį klipą.

Be jau minėtų filmų Jūsų kine dar lauks ir šie filmai: „Mano mielas pipirų kraštas“, „Golgota“, „Vakolda“, „Džo“ ir „Žmogiškasis faktorius“.

Iki festivalio liko 5 dienos. Susitiksime kine!

 

Komentarai