fbpx
Naujienos, Nepatogus kinas

„Nepatogaus kino“ žiūrovų simpatijas pelnė stereotipus apie senatve laužantis filmas

Festivalio „Nepatogus kinas“ uždarymas Festivalio „Nepatogus kinas“ archyvas
Festivalio „Nepatogus kinas“ uždarymas
Festivalio „Nepatogus kinas“ archyvas

Septintojo žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ žiūrovų balso prizą laimėjo vokiečių režisieriaus Jan Tenhaven juosta „Auksinis ruduo“. Trečiadienio vakarą Vilniuje pasibaigęs dokumentinių filmų festivalis sulaukė daugiau nei 9 tūkst. žiūrovų, o nuo kitos savaitės keliauja į kitus Lietuvos miestus.

Daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukęs filmas seka penkių sportininkų pasirengimą pasaulio veteranų  lengvosios atletikos čempionatui. Nors Lietuvoje įprasta, kad pensijos sulaukę žmonės dingsta iš žiniasklaidos dėmesio ir visuomeninio gyvenimo, „Auksinis Ruduo“ sugriauna pagyvenusio žmogaus stereotipą ir verčia susimastyti apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų įsivaizduojame savo senatvę. „Nepatogiame kine“ lankėsi ir „Auksinio rudens“ režisierius, susitikęs su festivalio žiūrovais.

„Šis prieš tris metus sukurtas filmas yra pelnęs daugelio didžiausių pasaulio kino festivalių apdovanojimus įvairiose kategorijose. Nenuostabu, kad „Nepatogaus kino“ žiūrovai jam skyrė aukščiausią įvertinimą. Kitą savaitę, festivaliui pradėjus keliauti po Lietuvą, šį filmą turės galimybę išvysti kitų miestų žiūrovai“, – sako festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Spalio 23-30 dienomis kino centruose „Multikino“, „Skalvija“ ir „Pasaka“ vykusios festivalio peržiūros į sales sutraukė rekordinį lankytojų skaičių. Iš viso „Nepatogiame kine“ Vilniuje apsilankė virš 9 tūkst. žiūrovų. Iki šiol daugiausiai žmonių festivalį sostinėje aplankė 2009 m. – 6,5 tūkst. Iš viso Vilniuje buvo parodyti 42 filmai, įvyko 80 kino seansų, su festivalio lankytojais susitiko 15 užsienio svečių.

Lapkričio mėnesį „Nepatogus kinas“ persikels ir į kitus šalies miestus. Jos vyks Šiauliuose (lapkričio 5 – 9 d.), Kaune (lapkričio 6 – 10 d.), Panevėžyje (lapkričio 6 – 10 d.), Klaipėdoje (lapkričio 9 – 12 d.), Alytuje (lapkričio 13 – 16 d.), Marijampolėje (lapkričio 13 – 17 d.), Utenoje (lapkričio 18 – 23 d.), Tauragėje (lapkričio 18 – 21 d.), Telšiuose lapkričio (19 – 22 d.) ir Jurbarke (lapkričio 22 d.).

Festivalio „Nepatogus kinas“ informacija

 

Komentarai