fbpx
Naujienos, Nepatogus kinas

„Nepatogiam kine“ atidaryta tradicinė „Žalioji programa“

„Žaliosios programos“ atidarymas Viktoro Volkovo nuotrauka
„Žaliosios programos“ atidarymas  Viktoro Volkovo nuotrauka
„Žaliosios programos“ atidarymas
Viktoro Volkovo nuotrauka

Ketvirtadienį vakare Vilniaus kino teatre „Multikino“ buvo atidaryta „Žalioji programa“ – tradicinė tarptautinio dokumentinio kino festivalio „Nepatogus kinas“ filmų programa, nagrinėjanti gamtos bei žmogaus santykius. Ji šiemet skirta miško tematikai – bus parodyti keturi išskirtiniai dokumentiniai filmai apie miškus, kurie jau spėjo pelnyti ne vieną prestižinį apdovanojimą. Aštuntus metus vykstantis festivalis filmus apie miškus Vilniuje rodys iki spalio 30 d., o lapkričio 4 – 16 d. – ir kituose Lietuvos miestuose.

Renginyje dalyvavo Lietuvos miškų urėdijų darbuotojai, gamtininkai, visuomenininkai ir kiti gamtai bei geram kinu neabejingi žiūrovai. Sveikinimo kalbą sakė festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis, kuris su žiūrovais pasidalino tuo, kaip gimė šių metų programos tema: „Programos atsiradimą įkvėpė keletas tikrai puikių dokumentinių filmų apie miškus, kuriuos mes sugebėjome atvežti čia, į Lietuvą. Šie filmai kalba apie labai tolimas šalis, jų gyventojus ir miškus ten, tačiau aš tikiuosi, kad kiekvienas žiūrovas atras paralelių su Lietuva“.

Atidarydamas programą Gediminas Andriukaitis dėkojo programos draugams – Generalinei miškų urėdijai ir mažesniųjų miestų miškų urėdijoms, kurių dėka „Žaliosios programos“ filmai pasieks ir mažesnių Lietuvos miestų gyventojus. Sveikinimo žodį tarė ir Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vansevičius, kuris visus susirinkusiuosius ragino lankytis valstybinuose miškuose, juose esančiuose rekreaciniuose objektuose, tačiau nepamiršti gamta gėrėtis atsakingai.

Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vansevičius  „Žaliosios programos“ atidarymas  Viktoro Volkovo nuotrauka
Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vansevičius
„Žaliosios programos“ atidarymas
Viktoro Volkovo nuotrauka

„Programos atidarymui pasirinkome filmą „Virunga“, kuris mus sužavėjo tuo, jog puikiai atskleidžia, kad aplinkosaugos problemos labai dažnai susiję su žmogaus teisių problemomis, gerbūvio kūrimu ir kitais svarbiais dalykais. Šis filmas parodo, kad žmogaus teisės ir aplinkosauga yra labai tampriai susiję“, – programos atidarymo filmą pristatė festivalio direktorius.

Didžiosios Britanijos režisieriaus Orlando von Einsiedel filmas „Virunga“ („Virunga“) pasakoja apie Virungos nacionalinį parką – vieną unikaliausių pasaulio vietų, kur laisvėje gyvena nykstančių kalnų gorilų populiacija, o ją visomis išgalėmis stengiasi apsaugoti nedidelė, tačiau pasišventusi nacionalinio parko darbuotojų komanda. Filmas, kurio tarptautinė premjera įvyko vos prieš keletą mėnesių „Tribekos“ kino festivalyje JAV, jau spėjo susižerti gausybę tarptautinių apdovanojimų.

Filmo anonsas:

Komentarai