fbpx
Naujienos, Nepatogus kinas, Reportažai

„Nepatogus kinas 2016“. Apdovanoti geriausi festivalio filmai

Festivalio „Nepatogus kinas 2016“ uždarymas Fotografė Vilija Buivydė
Festivalio „Nepatogus kinas 2016“ uždarymas
Fotografė Vilija Buivydė

Vakar vakarą, spalio 22-ąją, įvyko žmogaus teisių filmų festivalio „Nepatogus kinas 2016“ uždarymas. Renginys vyko Vilniuje, kino centre „Multikino“.

„Nepatogus kinas“ – dokumentinių filmų festivalis, vykstantis nuo 2007 metų, tai – jau dešimtasis, jubiliejinis festivalis. „Nepatogaus kino“ uždarymo Vilniuje ir Kaune renginiai nereiškia festivalio pabaigos, tai – festivalio filmų kelionių pradžia kituose miestuose. Festivalis baigsis lapkričio 8 dieną.

Festivalio metu jau daugiau nei septyni tūkstančiai žmonių apsilankė filmuose, o jų buvo rodyta daugiau nei šimtas. „Nepatogus kinas“ šiemet taip pat pasiūlė naujovę – kino edukacijos platformą mokykloms, kurioje jau užsiregistravo virš dviejų šimtų pedagogų.

Festivalio „Nepatogus kinas 2016“ uždarymas Fotografė Vilija Buivydė
Festivalio „Nepatogus kinas 2016“ uždarymas
Fotografė Vilija Buivydė

Renginio metu vyko festivalio filmų apdovanojimai. Žiūrovų mėgstamiausiu „filmu topo  režisieriaus Jerry Rothwello kūrinys „Kaip pakeisti pasaulį“.

Specialiuosius komisijos, kurią sudarė Natalija Arlauskaitė, Pietra Brettkelly, Krzysztof Giera, Ehabas Al Khatibas ir Renata Santoro, paminėjimus gavo  Ognjeno Glavonico filmas „Gylis 2“ bei režisierių Marie Brumagne ir Bramo Van Cauwenberghe filmas „Atmink savo vardą, Babilone“.

Konkursinės programos nugalėtoju tapo Tatianos Huezo filmas „Audra“, kurio peržiūra vyko po apdovanojimų paskelbimo.

Festivalio uždarymo akimirkos

Komentarai