fbpx
Nepatogus kinas, Reportažai

„Nepatogus kinas“. Nepatogūs seansai prasideda

Festivalis „Nepatogus kinas“ Roko Miliaus nuotrauka
Festivalis „Nepatogus kinas“
Roko Miliaus nuotrauka

Spalio 23-ia diena, kurios laukia visi dokumentikos gerbėjai. „Nepatogaus kino“ gerbėjai. Tada prasidės festivalis „Nepatogus kinas“. Ta proga festivalio organizatoriai „Lofte“ surengė išankstinį filmo  „Pussy Riot: pankiška malda“ seansą. Po peržiūros visi, norėję paremti ir prisidėti prie grupės „Pussy Riot“ narių gyvenimo sąlygų kalėjime pagerinimo, galėjo dalyvauti aukcione ir įsigyti festivalio plakatą. Kiekvienas jų – ypatingas, turintis savo istoriją. Kai kurie plakatai, tokie kaip, pavyzdžiui, su seimo nario Petro Gražulio atvaizdu, Lietuvos publikai buvo parodyti pirmąkart, nes jų spausdinimą uždraudė Vilniaus miesto savivaldybė. Toks yra „Nepatogus kinas“ – socialus, politiškai aktyvus, intelektualus ir netgi šokiruojantis.

Jau septintojo „Nepatogaus kino“ metu žiūrovams bus pristatyta gausi dokumentinių filmų programa, susitikimai su svečiais ir diskusijos. Organizatoriai pažadėjo keletą renginių, skirtų Tibetui, taip pat Rusijos valdžios vykdomai politikai nagrinėti. Kaip vieną pagrindinių šių metų temų festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis paminėjo „Pasaulį 2015“, joje bus nagrinėjamos skurdo ir turtinės nelygybės problemos. Viena festivalio organizatorių Birutė Sabatauskaitė, pasakodama apie programą, pabrėžė festivalyje nagrinėjamų problemų aktualumą. „Jei viena ar kita problema neliečia mūsų, tai nereiškia, kad ji neliečia kitų žmonių, arba kad ji anksčiau ar vėliau nepasieks mūsų“, – kalbėjo organizatorė.

Šiemet „Nepatogaus kino“ festivalis apkeliaus visas Lietuvos apskritis, daugelis diskusijų vyks ne tik Vilniuje, tačiau ir Panevėžyje, Kaune, kituose miestuose. Festivalis yra nekomercinis, bilieto kaina – bent vienas centas. Iki pasimatymo nepatogiame seanse!

Komentarai
Kinas todėl, kad norisi daugiau. Tol, kol akys mato lyg pro objektyvą! KINFO todėl, kad smagu dirbti su žmonėmis, mylinčiais ir išmanančiais savo veiklą. Žmonėmis, kurie nusišypsos ir pasakys: darom! Toks mano būdas papasakoti kitiems apie dalykus, kurie įkvepia.