fbpx
Reportažai

„Nesamasis laikas“ – filmas dedikuojamas esamajam laikui ir draugams, kurių jau nebėra

Filmo „Nesamasis laikas“ spaudos konferencija Roko Miliaus nuotrauka
Filmo „Nesamasis laikas“ spaudos konferencija
Roko Miliaus nuotrauka

Šį pirmadienį, vasario 24 d., pristatyta dar viena lietuviška premjera – režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Mykolo Vildžiūno debiutinis filmas „Nesamasis laikas“. Po išankstinės peržiūros, spaudos konferencijos metu režisierius, prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė ir dalis aktorių (Tadas Gryn, Toma Vaškevičiūtė, Valentinas Novopolskis, Mindaugas Papinigis) pasakojo savo išgyvenimus filmuojant šį filmą. Žmonių, kurie dirbo kuriant šį filmą, metų vidurkis – vos 23-eji metai, apskaičiavo M. Vildžiūnas, todėl „Nesamasis laikas“  yra debiutas ne tik režisieriui, bet ir daliai filmavimo komandos.

Sumaišytas siužetas

Visiška sumaištis pagrindinio veikėjo, Tado (Tadas Gryn), galvoje. Filmas dėliojamas iš trijų laikų – praeities, dabarties ir įsivaizduojamo laiko, kuriame jis taip pat gyvena. Kai Tadas nebespėja su įtemptu gyvenimo ritmu, neberanda kalbos su žmona (Toma Vaškevičiūtė) ir tėvais, netikėtai po automobilio avarijos atsiduria ligoninėje.

Filmo „Nesamasis laikas“ spaudos konferencija Roko Miliaus nuotrauka
Filmo „Nesamasis laikas“ spaudos konferencija
Roko Miliaus nuotrauka

Gydytis? Tikrai ne! Nors Tadas jaučiasi gerai, jis laikomas ligoninėje, o daktarai tyli ir nesako, kas jam yra. Todėl jis gydosi savaip – nuolatos patraukia žolės dūmą. Čia jis prisiminimais nuklysta į vaikystę, kur su savo vaikystės draugu leisdavo laiką: žvejojo, važinėjo dviračiais. Dabar jau suaugęs vaikystės draugas Vitalis (Valentinas Novopolskis) netikėtai jį aplanko ligoninėje. Abu suaugę vyrai pabėga iš nejaukios gydymo įstaigos, lygiai taip pat, kaip senais laikais, važinėja dviračiu, prisimena tą laiką, kai niekur neskubėjo ir buvo laimingi.

Šeimyninis filmas

Kuriant filmą dirbo visa šeima. Dalis filmo susukta M. Vildžiūno tėvų sodyboje, kurioje visi buvo šiltai priimti ir aprūpinti. Režisieriaus duktė Sara taip pat vaidino filme, kuri tapo pagrindinio personažo dukra. „Taip, buvo lengviausia – pasiimti savo vaiką į filmavimo aikštelę, kuomet nereikia atsiskaitinėti tėvams, kas ir kodėl daroma su jų vaiku“, – komentavo režisierius.

Filmo „Nesamasis laikas“ spaudos konferencija Roko Miliaus nuotrauka
Filmo „Nesamasis laikas“ spaudos konferencija
Roko Miliaus nuotrauka

Toma Vaškevičiūtė prisiminė, kad filmavimo aikštelėje visuomet vyravo gera nuotaika. Tiek aktoriai, tiek komanda visuomet šypsojosi ir juokėsi, tarsi filmuotų komediją. „Buvo daug entuziazmo filmuojant šį filmą, todėl tai turi būti geras filmas“, – kalbėjo Mindaugas Papinigis, kuris dar nebuvo matęs filmo.

Nėra autobiografinis filmas

Galima rasti panašumų tarp režisieriaus ir filmo personažo Tado – pasakojo, kad vaikystėje praradęs draugus, yra panašaus amžiaus, panašiai atrodo, turi dukrą (netgi tą pačią). Tačiau M. Vildžiūnas tikino, kad filmas yra ne apie jį, bet apie daug žmonių gyvenimų. „Šitiek nesąmonių su manimi dar nėra nutikę“, – juokavo režisierius. „Nesamasis laikas“ sudėtas iš aplinkinių gyvenimo patirties ir pasodrintas autoriaus vaizduote.

Spaudos konferencijos akimirkos

Filmas Lietuvos kino teatruose jau nuo vasario 28 d.

Komentarai
Optimistiška ir ambicinga. Patinka kinas? Turime kažką bendro. Kiekvienas išgyvenimas kine formuoja naują mane. Tobulėju. KINFO erdvėje išlaisvinu savo idėjas ir gyvenu dar arčiau kino.