fbpx
Naujienos

„Nesamojo laiko“ režisierius: “Galėjau duoti ranką nukirsti, kad V.Novopolskį nominuos „Sidabrinei gervei“

Filmo „Nesamasis laikas“ filmavimo aikštelėje  LiKA archyvas
Filmo „Nesamasis laikas“ filmavimo aikštelėje
LiKA archyvas

Kiek atsispaudimų gali padaryti Čakas Norisas? Visus. Taip ir mūsų atveju – kiek tikėjomės nominacijų? Visų“, – juokiasi režisierius Mykolas Vildžiūnas, kurio filmas „Nesamasis laikas“ pretenduoja į 6 kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2014“ nominacijas. Filmo kūrybinė grupė džiaugiasi, kad jų darbas buvo pastebėtas ir labiausiai nori, kad kuo daugiau žmonių jį pamatytų.

„Iš tiesų, nieko nebetrūksta. Keliose kategorijose esame nominuoti – tiek ir pakanka, ypač  tokioje filmų aplinkoje, jų gausybėje“, – savo mintį tęsia M.Vildžiūnas.

Jam malonu, kad filmas pelnė daug aktorinių nominacijų. „Buvau pasiruošęs – galėjau duoti ranką nukirsti – kad Valentinas Novopolskis bus nominuotas geriausio antraplanio vaidmens kategorijoje. Taip ir nutiko“, – sako režisierius, taip pat pasidžiaugdamas už kitus du nominuotus filmo aktorius – Tadą Gryn ir Rimantą Šavelį.

Faktą, kad į geriausio scenarijaus kategoriją „Nesamasis laikas“ nepateko, režisierius priima pagarbiai. „Tai yra mano debiutas – ir režisūrinis, ir scenarinis. Filmavome pagal mano sumanytą istoriją, dirbome su paruoštukais“, – sako M.Vildžiūnas.

Išgirdęs savo filmo pavadinimą net 6-iose nominacijose, režisierius parašė sveikinimo žinutes komandai. „Taip pat ir broliui Grigorijui Zundelovičiui, kuris nominuotas geriausio dailininko kategorijoje. Jis išvyko dirbti į Izraelį, parašiau, kad jau pirktų bilietą ir po mėnesio grįžtų į „Sidabrines gerves“. Man reikėjo pagalbos statant filmą, jis – skulptorius, dailininkas, sutiko padėti. Tai buvo ir jo pirmas darbas kine“, – pasakoja M.Vildžiūnas.

Režisieriui smagu, kad „Nesamasis laikas“ varžysis dėl geriausio metų filmo vardo. „Beveik 5-erius metus užgaišome jį statydami, – prisipažįsta. – Tarp kitų pretendentų jis ne tik pigiausias, bet net arti nestovėjo prie jų biudžeto. Tačiau tai jokiu būdu nemenkina kolegų darbų. Aš labai sergu už „Ekskursantę“, kuri išsiskiria empatija. Džiaugiuosi už kitus kartu su manimi debiutuojančius kolegas, džiaugiuosi už mus visus.“

Mistinė drama „Nesamasis laikas“,  pasakojanti apie šiuolaikinį žmogų, kuris ieško gyvenimo atsakymų savo vaikystėje, šiuo metu yra rodoma šalies kino teatruose. Režisierius neslepia, kad kol kas jo juosta sutraukė ne itin daug žiūrovų ir neleidžia pasigirti kitų lietuvių kūrėjų jau pasiektais įspūdingais skaičiais. „Tačiau jei bent tokius rezultatus, kokie yra dabar, filmas rinktų ir toliau, būtų viskas gerai“, – teigia režisierius.

Jam svarbu, kad kino filmas „Nesamasis laikas“ įtrauktas į vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ programą. „Džiaugiuosi, kad jis važiuos per Lietuvą, nes mūsų pagrindinis noras – kad kuo daugiau žmonių tai pamatytų“, – sako M.Vildžiūnas.

Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2014“ įvyks gegužės 2 dieną Vilniuje, „Forum Palace“. Ceremoniją tiesiogiai transliuos LRT televizija. Apdovanojimų globėjas – Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

LiKA informacija

Komentarai