fbpx
Topai

„Netflix Lietuva“, ką žiūrėti? Sausis

Netflixvisur Šaltinis – innovation-village.com
#Netflixvisur
Šaltinis – innovation-village.com

Nors šie metai prasidėjo džiugiu „Netflix“ atsiradimu Lietuvoje, vis pasigirsta skundų, kad viskas jau matyta ir apskritai nėra ką žiūrėti. Nusprendėme, kad reikia pagelbėti tiems, kurie nežino, ką išsirinkti ar tiems, kurie jau viską matė. Kartą per mėnesį pasiūlysime penkis filmus ir/ar serialus, kuriuos galima išvysti „Netflix Lietuva” platformoje.

Kadangi vakar buvo paskelbti nominantai į „Oskarus”, būtų negražu praleisti faktą, jog net dvi iš penkių geriausiam dokumentiniam filmui nominuotų juostų galite peržiūrėti neiškėlę kojos iš namų. Tai „Kas nutiko, panele Simone?“ (What Happened, Miss Simone?) ir „Ugninė žiema: Ukrainos kova už laisvę“ (Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom). Patys dar nematėme, bet tikrai įsijungsime jau šį savaitgalį.

  1. „Kas nutiko, panele Simone?“ (What Happened, Miss Simone?), 2015 m., rež. Liz Garbus

Prieš metus Sandanso festivalį atidariusi dokumentinė juosta apie legendinę bliuzo, soulo bei džiazo atlikėją Nina Simone, kuri pati nemėgo būti priskiriama nei vienam muzikos žanrui. Keturiasdešimt albumų per šešiolika metų bei tragiškos asmeninio gyvenimo peripetijos sutalpintos į šimtą filmo, kurį daugiausiai sudaro interviu bei archyvinė medžiaga, minučių.

  1. „Ugninė žiema: Ukrainos kova už laisvę“ (Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom), 2015 m., rež. Evgeny Afineevsky

Iš 28 neprofesionalių operatorių filmuotos medžiagos, Evgeny Afineevsky atrinko svarbiausius momentus, kuriuose atsispindi Maidano įvykiai bei ukrainiečių kova už laisvę ir nepriklausomybę. Viename savo interviu, JAV gyvenantis režisierius, yra minėjęs, kad planavo praleisti Ukrainoje tik dvi savaites ir net nenumanė, kad užtruks daugiau negu pusmetį.

  1. „Bus kraujo“ (There Will Be Blood), 2007 m., rež. Paul Thomas Anderson

„Bus kraujo“ turėtų būti girdėtas visiems režisieriaus Paulo Thomaso Andresono gerbėjams ir matytas visų užkietėjusių kinomanų. Bet juk gerus dalykus galima (o kartais net ir būtina) pakartoti! Tiems, kas dar šio filmo nematė: tai būtinai pasižiūrėkite, nes net sunku trumpai ir reziumuoti. Šiame filme pasakojama apie šeimą, turtą ir naftą. Vienas įspūdingiausių Danielio Day Lewiso vaidmenų.

  1. „Tai nutiko vieną naktį“ (It Happened One Night), 1934 m., rež. Frank Capra

„Tai nutiko vieną naktį“ – tikrų tikriausia Holivudo klasika. Nors gamybos metai gali išgąsdinti, filmas turėtų įtinkinti, kad geri dalykai nesensta. Ir, žinoma, pradžiuginti visus, kurie ieško romantiškos istorijos šaltam žiemos vakarui.

  1. „Bruklinas 99“ (Brooklyn Nine-Nine), (2013–…), rež. Dean Holland, Craig Zisk, Michael McDonald ir kt.

Jei norisi komedijos, kuri truktų ilgiau nei 90 minučių, siūlome atkreipti dėmesį į serialą „Bruklinas 99“. Prieš trejus metus startavusio serialo veiksmas vyksta policijos nuovadoje. Tik priešingai nei kituose panašaus pobūdžio serialuose, detektyvai čia gudrūs, tik, žinoma, visi su savo ypatumais. Kol Amerikoje sukasi jau trečias sezonas, Lietuvoje galite išvysti pirmus du.

Kad ir kaip būtų gera sėdėti namuose ir žiūrėti „Netflix”, nepamirškite, kad kino salėse filmai visada atrodys įspūdingiau.

Komentarai