fbpx
Reportažai

„Netobulas kinas“ devintojoje Kino stovykloje

„Kino stovykla 2018“
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Rugpjūčio 9-12 dienomis kino mėgėjai ir profesionalai rinkosi „Meno avilio“ kasmet organizuojamoje tarptautinėje kino stovykloje, kuri vyko Salų kaime, Panevėžyje. „Netobulas kinas“ –  tokia tema devintoji kino stovykla kvietė diskutuoti susirinkusiuosius. 

Keturias dienas vykusiuose stovyklos renginiuose dalyviai galėjo susipažinti su žymiais užsienio bei Lietuvos kūrėjais (Peggy Ahwesh, Jem Cohen, Adam and Zack Khalil ir kt.), stebėti filmų peržiūras, klausytis pranešimų bei dalyvauti įvairiose diskusijose. Šių metų stovyklos tema – netobulas kinas – buvo skirta atkreipti dėmesį į rėmų nebuvimą kine, nesilaikant nusistovėjusių kūrimo normų.

„St. Tula loves your film, even if no one else does“

Amerikiečių menininkė Peggy Ahwesh trečiąją kino stovyklos dieną pristatinėjo lietuvių kilmės kūrėjo Adolfo Meko (Jono Meko brolio) kūrybos užkulisius bei Tūlos – kino globėjos – įtaką menininko kūryboje. „St. Tula loves your film, even if no one else does“ – skelbė popierinės ikonos, kurias amerikiečių menininkė dalijo stovyklos lankytojams. Frazė leidžia suprasti avangardinio menininko kitokį požiūrį į kuriamą kiną ir savotišką rėmų atsisakymą, skatina kurti taip, kaip norisi pačiam.  

„Kino stovykla 2018“
Fotografė Vytautė Ribokaitė

A. Meko 1963 m. komedijos „Aleliuja kalvoms“ peržiūra sukėlė nemažai juoko kino stovykloje. Tai buvo lyg savotiškas įrodymas, kodėl filmas prieš tiek dešimtmečių buvo rodomas didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose ir laimėjęs ne vieną apdovanojimą.

Nemažai klausimų ir užsitęsusią diskusiją sukėlė ir brolių Adamo ir Zacko Khalilų filmų –  „Civilizacija be paslapčių bei jos smurtas“ (2018) ir „INAATE/SE“ (2016) – peržiūros. „Paslaptys yra labai svarbu ir daugeliu mes pasidalinome šiame filme. Tačiau nemažai ir neparodėme“, – minėjo kūrėjai, kalbėdami apie filmo Civilizacija be paslapčių bei jos smurtas“ kūrimą.

Sėkmingas „Meno avilio“ projektas kasmet pritraukia vis didesnį skaičių lankytojų bei siūlo plačią programą su žymiais svečiais – kino kūrėjais iš užsienio ir Lietuvos. Daugiau informacijos apie projektą: https://www.cinema.camp/

Komentarai