fbpx
Naujienos

Netrukus kino ekranuose išvysime Nepriklausomybės pradžios Lietuvą – prasideda filmo „Stebuklas“ filmavimai

Aktorius Andrius Bialobžeskis  Pauliaus Gasiūno nuotrauka
Aktorius Andrius Bialobžeskis
Pauliaus Gasiūno nuotrauka

Šiandien prasideda naujo lietuviško ilgametražio vaidybinio filmo „Stebuklas“ filmavimo darbai. Filmo scenarijaus autorė ir režisierė Eglė Vertelytė, kartu su prodiuseriu Luku Trimoniu subūrė tarptautinę kino komandą, kuri šiuo metu filmavimo darbus pradeda Lietuvoje, o vėliau kelsis į Bulgariją.

Tragikomiškos dramos „Stebuklas“ siužetas žiūrovus perkels į netolimą Lietuvos praeitį – veiksmas vyks nedideliame miestelyje 1992 metais. Lietuva tada skendėjo didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, bankai bankrutuoja, infliacija auga. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus. Tačiau viskas pasikeičia, kai vieną dieną į kaimą atvažiuoja žavus amerikietis…

Filme Irenos vaidmenį atliks aktorė Eglė Mikulionytė, o amerikiečio –  Amerikos lietuvis, Holivudo aktorius Vyto Ruginis. Filme taip pat vaidins žymus lenkų aktorius Danielius Olbrychskis bei Lietuvos kino ir teatro aktorius Andrius Bialobžeskis.

Režisierė Eglė Vertelytė  Pauliaus Gasiūno nuotrauka
Režisierė Eglė Vertelytė
Pauliaus Gasiūno nuotrauka

Filmo idėją vystė aštuonerius metus

Scenarijaus autorė ir režisierė Eglė Vertelytė pradėjo prie jos dirbti dar 2008-aisiais. „Nuostabus jausmas, kai tavo idėja po truputį pradeda įgauti kūną ir prie jos įgyvendinimo prisideda tiek šaunių ir profesionalių žmonių, – sakė režisierė. – Kol filmas kuriamas, jo forma niekad nebūna vientisa – ji nuolat keičiasi, žmonės, kurie prisijungia prie komandos vis atneša kažką naują.“

Režisierė E. Vertelytė baigė istorijos studijas Vilniaus universitete, vėliau pasuko į kiną – baigė mokslus Europos kino koledže Danijoje bei scenarijaus rašymo magistrantūros studijas vienoje geriausių Europos kino mokyklų – Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje Didžiojoje Britanijoje. Režisierė išgarsėjo tarptautinio pripažinimo sulaukusiu dokumentiniu filmu „UB Lama“, kurį sukūrė savanoriaudama Mongolijoje. Grįžusi į Lietuvą dirbo prie įvairių kino ir televizijos projektų, kartu su prodiuseriu L. Trimoniu įkūrė kino gamybos kompaniją „In Script“.

Aktorius Danielius Olbrychskis  In Script archyvas
Aktorius Danielius Olbrychskis
In Script archyvas

Trijų šalių bendra gamyba

„Stebuklas“ – tai pirmoji bendra kino gamyba tarp Lietuvos („In Script“) ir Bulgarijos („Geopoly“), bendradarbiaujant su Lenkija („Orka“).

„Stebuklo“ prodiuseris Lukas Trimonis džiaugiasi, kad filmas turi puikų scenarijų ir jo perkėlimui į ekraną pavyko suburti tokią stiprią tarptautinę kūrybinę ir gamybinę filmo grupę. „Šiandien – ypatinga diena, tačiau mano darbe ji yra tik kelio vidurys. Iki filmo pasirodymo dar liko daugiau nei metai, per juos dar laukia daug iššūkių, – sakė prodiuseris. – Artimiausias jų – pritraukti pelningai veikiančias įmones Lietuvoje ir pasinaudoti nauja iniciatyva Lietuvoje – mokestine lengvata, kuri leidžia investuotojams be jokios papildomos mokestinės naštos prisidėti prie filmo gamybos.“

Filmo parengiamieji ir gamybos darbai dalinai finansuoti „MEDIA“ programos, Lietuvos kino centro, Bulgarijos kino centro ir Europos kino rėmimo fondo „Eurimages”. Filmo premjera numatoma 2017 metais.

Komentarai