fbpx
Naujienos

Kinuose – juodojo humoro komedija, atskleidžianti tikrąjį Dievo veidą

Kadras iš filmo „Naujausias Testamentas“ Prior Entertainment archyvas
Kadras iš filmo „Naujausias Testamentas“
Prior Entertainment archyvas

Dievas yra. Jis gyvena apšnerkštame bute Briuselyje bei turi žmoną ir dukterį. Turėjo jis ir sūnų, tačiau neapsikentęs despotiško tėvo elgesio jaunuolis subūrė dvylikos pasekėjų komandą ir pabandė pakeisti pasaulį. Nepavyko… Dievas piktas, dievina šunybes ir kiaulystės dėsnius. Apsiginklavęs purvinais apatiniais marškinėliais ir nudėvėtu chalatu jis mėgaujasi dienas leisdamas prie seno kompiuterio ekrano, kurio dėka žmonijai siunčia baisiausius išbandymus ir kiaulystės dėsnius. Apie sviestu žemyn krentantį sumuštinį, apie kaimyninę eilę prekybos centre, visada judančią greičiau ir apie telefoną suskambantį vos atsigulus į vonią. Laisvalaikiu Dievas engia nugąsdintą žmoną ir dešimtmetę dukterį Ea, užgožtą Jėzaus šešėlio, bei nusprendusią žmonijai siunčiamoms tėvo kiaulystėms padaryti galą. Taip prasideda netrukus kinus pasieksianti juodojo humoro komedija „Naujausias Testamentas“, Kanų kino festivalyje pakrikštyta juokingiausiu festivalio filmu bei pelniusi 40 minučių trukusias ovacijas.

Filmo „Ponas Niekas“ (angl. „Mr. Nobody“) režisierius Jaco Van Dormael filmas „Naujausias Testamentas“ stebina fantazijos vingiais ir geru humoro jausmu, žiūrovą panardindamas į Michel Gondry, Jean-Pierre Jeunet ir Terry Gilliam filmams būdingus pasaulius. „Visų pirma norėjau sukurti ne filmą, liečiantį religines temas, o filmą, kalbantį apie vyrų dominavimą, jų valdžią šeimoje bei moters padėtį visuomenėje. Žinoma, susiejant tai su religija, dauguma kurių yra vyrų sugalvoti ir baime bei gąsdinimais grindžiami tikėjimai“, – tikina ateistu save vadinantis režisierius.

„Filmo pagrindas – Biblijinė istorija, tačiau pateikiama kiek kitu kampu negu žinoma. Juk visi žino, jog Dievas turėjo sūnų, tačiau kas būtų, jeigu jis turėtų dukrą ir žmoną? Kaip pasikeistų pasaulis, jeigu paauglė Dievo dukra imtų maištauti prieš tėvą? Apsiginklavę šiomis temomis sukūrėme „Naujausią Testamentą“, – priduria J. Van Dormael.

Paklaustas kaip į filmą „Naujausias Testamentas“ sureagavo katalikų Bažnyčia bei Europos tikinčiųjų bendruomenė, režisierius tikino, jog filmą parodžius Belgijoje, Prancūzijoje bei Šveicarijoje, filmo kūrėjai sulaukė teigiamos religinių bendruomenių reakcijos. „Religinės pakraipos interneto svetainėse netgi buvo atsiradę straipsnių, giriančių ir rekomenduojančių šį filmą, nes jis nėra nukreiptas prieš religiją ar tikinčiuosius. Atvirkščiai – tai bandymas suvienyti religinių peštynių draskomą Europą“, – teigia J. Van Dormael, filmą Lietuvoje pristatysiantis jau lapkričio 27-ąją.

Komentarai