fbpx
Kino pavasaris

Netrukus Lietuvos kinuose – geriausias Azijos filmas „Reidas 2“

Kadras iš filmo „Reidas 2“  Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Reidas 2“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Pasauliniu mastu fenomenalios sėkmės sulaukęs ir kultiniu tapęs indoneziečių filmas „Reidas“ (angl. „The Raid: Redemption“) sulaukė tęsinio, jau netrukus pasirodysiančio Lietuvos kino ekranuose. Geriausiu visų laikų Azijos filmu krikštijama Garetho Evanso juosta „Reidas 2“ (angl. „The Raid: Berandal“) gausybės įtakingų kino portalų buvo įvardinta įspūdingiausiu pastarojo dešimtmečio veiksmo filmu.

Filmo kūrėjų teigimu, netikėtos sėkmės sulaukusi pirmoji filmo dalis tebuvo lašas jūroje palyginus su tuo, ką jie paruošė juostos tęsinyje. Dar įspūdingesniu už pirmtaką esantį filmą „Reidas 2“ teigiamai spėjo įvertinti ir įtakingi kino pramonės leidiniai: „Screen International“, „Collider“, „Empire“, „The Hollywood Reporter“.

Kvapą gniaužiantis „Reidas 2“ negalėjo likti nepastebėtu, todėl buvo įtrauktu ir į tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ programą, kurioje žiūrovai mėgautis filmu galėjo specialiuosiuose naktiniuose seansuose.  Festivalio programos sudarytojas Edvinas Pukšta teigia: „Tai – griežčiausiai cenzūruotas ir bekompromisinis gangsterinis veiksmo trileris, kurį stebint nesinorės miegoti. Dinamiškas ritmas, sudėtingos choreografijos dvikovos, įnirtingi susišaudymai, kvapą gniaužiančios gaudynės, masinės kautynės. Indonezija perspjauna visą Holivudą su ženkliai kuklesniu biudžetu!“

Filme „Reidas 2“ pareigūnas Rama (akt. Iko Uwais) spaudžiamas prisijungti prie antikorupcinių policijos pajėgų, kad apsaugotų savo žmoną ir vaiką. Jo misija – infiltruotis į naujo mafijos boso Banguno aplinką, tad jis pasodinamas į kalėjimą, kad susibičiuliautų su šio sūnumi Uko (akt. Arifin Putra). Rama turi gauti informacijos apie korupciją Džakartos policijos nuovadoje. Tačiau pareigūnas nori įvykdyti ir savo asmeninį keršto planą, kuris gali sunaikinti ir jį, ir aplinkinius žmones.

Filmo anonsas:

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.