fbpx
Naujienos, Vasaros MEDIA studija (Summer MEDIA studio)

Netrukus startuosiančiose kino kūrybinėse dirbtuvėse „Vasaros media studija“ – dalyviai iš visos Europos

„Vasaros media studija“ „Vasaros media studijos“ archyvas
„Vasaros media studija“
„Vasaros media studijos“ archyvas

Jau po kelių savaičių, birželio 20 dieną prasidedančios tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Vasaros media studija“ į Lietuvą pritrauks kino meno studentus iš visos Europos. Kūrybą įkvepiančioje nuostabaus gamtos grožio Kuršių nerijoje Europos Sąjungos kino ir medijų aukštųjų mokyklų studentai rinksis jau šešioliktąjį kartą. Intensyvios dviejų savaičių kūrybinės dirbtuvės truks iki liepos 4 dienos. Jų metu studentai turės galimybę klausytis teorinių paskaitų ir praktiškai įgyvendinti savo sumanymus filmuojant trumpametražius filmus.

Šiųmetinės „Vasaros media studijos“ tema – „Prodiuseris kine“. Dešimt tarptautinių komandų, sudarytų iš skirtingų kino specialybių studentų, padedami geriausių kino industrijos profesionalų dvi savaites vystys dokumentinių ar eksperimentinių filmų idėjas: naudodami moderniausią vaizdo, garso ir montažo techniką kurs trumpametražius filmus visame Klaipėdos regione.

Pasibaigusi registracija į vieną laukiamiausių regione jaunų kinematografininkų edukacinį renginį atskleidė, kad čia kelti savo profesinį meistriškumą siekė net 120 dalyvių, iš kurių buvo atrinkti 52 labiausiai motyvuoti studentai. Būsimų kūrybinių dirbtuvių dalyviai susirinks net iš 11 Europos šalių, atstovaus 14 skirtingų kino ir medijų aukštųjų mokyklų iš Suomijos, Bulgarijos, Vokietijos, Olandijos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Italijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos („Lietuvos muzikos ir teatro akademija“, „Kazimiero Simonavičiaus universitetas“).

Ne tik dalyvių, bet ir dirbtuvių dėstytojų komanda bus tarptautinė. Savo patirtimi su jaunaisiais kinematografininkais dalinsis Annakaisa Sukura (Suomija), Jonathan Tammuz (Didžioji Britanija), Tinatin Kajrishvili (Gruzija), Sebastien Aubert (Prancūzija) ir du dėstytojai iš Lietuvos – montažo režisierius Ričardas Matačius ir prodiuseris Stasys Baltakis. Tarptautinė patyrusių dėstytojų komanda studentus supažindins su pagrindinėmis filmų prodiusavimo ir gamybos taisyklėmis, finansavimo, sklaidos ir filmų pardavimo strategijomis.

„Šiuolaikiniame kino gamybos kontekste prodiuserio rolė įgauna vis svarbesnį vaidmenį. Prodiuseriui nepakanka tik vadybos įgūdžių. Jis yra idėjų generatorius, atsakingas už filmo sumanymą ir komandą nuo pirmo žingsnio iki didžiojo ekrano“ – savo mintimis dalinasi „Vasaros media studija“ vadovė kino režisierė Inesa Kurklietytė.

Visas naujienas apie kūrybines dirbtuves bus galima rasti kino naujienų tinklapyje „KINFO.LT“ (www.kinfo.lt), kuriame kasdien, nuo dirbtuvių pradžios, bus publikuojami reportažai iš dirbtuvių vietos Juodkrantėje. Daugiau informacijos apie „Vasaros media sudijos“ programą – renginio puslapyje www.summermediastudio.com.

„Vasaros media sudijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia „Media Training“ programa, Lietuvos kultūros taryba prie LR Kultūros ministerijos, LR Mokslo ir Švietimo ministerija.

„Vasaros media studija“ informacija

Komentarai