fbpx
Naujienos

Nida virto filmavimo aikštele – čia prasidėjo kino dirbtuvės „Vasaros media studija“

„Vasaros media studijos“ atidarymas Donato Savicko nuotrauka
„Vasaros media studijos“ atidarymas
Donato Savicko nuotrauka

Šiomis dienomis Nida virto didžiule filmavimo aikštele. Po trijų dienų teorinių paskaitų apie montažo filosofiją, kurias kino meno studentams ir jauniesiems šios srities profesionalams dėstė lektoriai Kristina Buožytė, Tomas Rugys ir Rufat Hasanov, čia prasidėjo trumpametražių filmų kūrimas. 25 studentai iš 7 šalių į septynioliktąjį kartą vykstančias tarptautines kūrybines dirbtuves „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“) susirinko tam, kad per dvi savaites sukurtų vaidybinį ar dokumentinį trumpo metro filmą.

„Nidos meno kolonijoje“ apsistoję jaunieji kino kūrėjai yra padalinti į šešias komandas. Kiekvieną jų susideda iš režisieriaus, prodiuserio, operatoriaus, montažo režisieriaus ir garso režisieriaus. Kai kuriose komandose vienas žmogus atstoja kelis specialistus. Pirmąją dirbtuvių dieną čia atvykę režisieriai ir kiti dalyviai gynėsi savo filmų idėjas. Jas vertino šių dirbtuvių organizatoriai ir lektoriai. Po ilgų diskusijų buvo atrinktos trys vaidybinio, viena eksperimentinio ir viena dokumentinio filmo idėja, tada burtų kelius suformuotos komandos. Norint, kad būtų užfiksuotas ir darbo procesas, buvo suformuota ir dar viena komanda, vadinamoji „making off“, kuri dokumentuos patį kino kūrimo procesą. Visos komandos turi galimybę naudotis moderniausia vaizdo, garso ir montažo technika, o patarimų ir pagalbos sulaukia iš kino industrijos profesionalų.

Būsimų filmų idėjos pačios įvairiausios: nuo mirtinų žaidynių paplūdimyje ar nepavykusių pasimatymų kopose, iki muzikos suvestų žmonių ar kačių, kurios karaliauja marių įlankoje. Visi jie bus sukurti iki liepos 1 d., o jų premjeros įvyks liepos 2 d., ketvirtadienį, 18 val. Nidos kultūros centro „Agila“ kino salėje. Trumpametražių filmų premjeros bus viešos, į jas kviečiami visi Neringos gyventojai ir svečiai. Po kino seanso įvyks filmų vertinimas, kuriame dalyvaus visi žiūrovai. Po vertinimo, suskaičiavus žiūrovų balsus, geriausi filmų kūrėjai bus apdovanoti skulptoriaus Algirdo Kuzmos sukurtomis skulptūromis, simbolizuojančiomis vieną iš Neringos simbolių – žuvį. Vakaro metu bus apdovanotas geriausias filmas, režisierius, prodiuseris, operatorius, vaizdo ir garso režisierius.

„Vasaros media sudijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba prie LR Kultūros ministerijos ir LR Mokslo ir Švietimo ministerija. Projekto partneriai – „National School of Theatre and Film Arts“ (Bulgarija), „Latvian Academy of Culture“ (Latvija), „Helsinki Metropolia School of Applied Sciences“ (Suomija), draugai – „Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius“ (AMII), „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, „Nidos Meno kolonija“, „Vilniaus dailės akademija“, Neringos miesto savivaldybė ir UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Co“. Daugiau informacijos apie „Vasaros media studiją“ rasite čia: www.summermediastudio.lt

„Vasaros media studijos“ informacija

Komentarai