fbpx
Reportažai

Nidoje baigėsi 17-oji „Vasaros media studija“. Apdovanoti geriausi kino dirbtuvių laureatai

SMS'15 dalyviai Fotografė Eglė Burbaitė
SMS’15 dalyviai
Fotografė Eglė Burbaitė

Dvi savaites jie mokėsi, dirbo ir gyveno kartu kurdami trumpametražius kino filmus. Jie – tai beveik trisdešimt kino meno studentų ir jaunųjų kino profesionalų net iš 9 pasaulio šalių, trys patyrę lektoriai ir tarptautinių kūrybinių dirbtuvių „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“) organizatoriai. Kino dirbtuvių metu sukurtų šešių trumpametražių filmų premjeros įvyko liepos 2 d. Nidos kultūros centro „Agila“ kino salėje. Po premjerų, kuriose dalyvavo pajūrio kurorto gyventojai ir svečiai, įvyko ir geriausiųjų kino kūrėjų apdovanojimai, kuriuos išrinko susirinkę žiūrovai.

Premjerinio seanso metu buvo parodyti keturi vaidybiniai („Concordia“, „The Sea“, „Pants on Fire“, „It‘s a Match“), vienas dokumentinis („Cats of Amber Bay“ / „Marių katės“) ir vienas filmas apie dirbtuvių užkulisius („Making Of Summer Media Studio 2015“). Jaunųjų kino kūrėjų filmai labai skyrėsi savo stiliumi, įgyvendinimo būdais ir temomis. Apdovanojimų ceremonijos metu laureatams buvo įteiktos skulptoriaus Algirdo Kuzmos skulptūros.

Geriausiu filmu iš šešių filmų buvo pripažintas lietuvio režisieriaus, „Lietuvos muzikos ir teatro akademijos“ vaizdo režisūros trečio kurso studento Domo Petronio humoristinis filmas „Pants on Fire“. Šis jaunasis režisierius buvo paskelbtas ir geriausiu dirbtuvių režisieriumi. Paklausta, kaip vertina nugalėtoją, „Vasaros media studijos“ vadovė, kino režisierė Inesa Kurklietytė atsakė, kad „nugalėtojais dirbtuvėse tampa visi, nes kiekvienas čia įgyja patirties, įgauna profesionalumo, atranda naujų dalykų, tačiau tai, kad Domo Petronio filmas tapo geriausiu – labai džiugu, nes jis kupinas humoro, savito braižo, kokį šis jaunasis kūrėjas jau yra parodęs savo pirmajame filme „Sobaka“. Humoras, ironija juk visada reikalingi žmonėms, o kūrėjų, kurie jį sugebėtų perteikti, tikrai nėra daug. Atvirai sakant, labai noriu visus filmus pamatyti antrą kartą, bet ypač Domo, nes jis turi daug sluoksnių, kurių visų negali pastebėti žiūrėdamas filmą pirmą kartą.“

Apdovanojama geriausio filmo - Pants on Fire - komanda Fotografė Eglė Burbaitė
Apdovanojama geriausio filmo – Pants on Fire – komanda
Fotografė Eglė Burbaitė

Kaip gimė geriausiu pripažinto filmo idėja? To po apdovanojimų ceremonijos pasiteiravome paties Domo Petronio. „Filmas „Pants on Fire“ yra apie istorijų pagražinimą ir mūsų norą būti geresniais, nei esame. Mano tikslas buvo vakarėlių metu įrašyti tikras istorijas, nes atviriausi pasakojimai juk vyksta būtent ten, ir filme atskleisti tų istorijų pagražinimus. Idėja į galvą šovė prieš pat idėjų gynimą ir filmas buvo nufilmuotas „lengva ranka“, „nekapstant“ gilių filosofinių idėjų. Manau, kad Nidoje kino kūrimui turėdami tik dvi savaites, toks formatas yra geriausias“, – teigė LMTA studijuojantis režisierius.

Visas „Vasaros media studija 2015“ laureatų sąrašas:

Specialus Neringos savivaldybės apdovanojimas filmui už geriausiai atskleistą Kuršių nerijos ir Neringos kurorto kraštovaizdžio unikalumą – „Cats of Amber Bay“ / „Marių katės“ (rež. Eglė Burbaitė);
Geriausias garso dizaineris – Joni Rajainmaa už filmą „Concordia“ (rež. Ville-Veikko Niemelä);
Geriausias operatorius – Odeta Riškutė už filmą „The Sea“ ( rež. Tasos Giapoutzis);
Geriausia prodiuseris – Maria Čornij už filmą „The Sea“ (rež. Tasos Giapoutzis);
Geriausias montažo režisierius – Nadya Prakhova už filmą „Making Of Summer Media Studio 2015“ (rež. Albinas Kirkilas);
Geriausias režisierius – Domas Petronis už filmą „Pants on Fire“;
Geriausias filmas – „Pants on Fire“ (režisierius Domas Petronis, prodiuserė Aistė Kalčytė, operatorius Sean Corbett, operatoriaus asistentai Linas Žiūra ir Nadya Prakhova, apšvietėjas Ričardas Rutkauskas, garso dizaineriai Mantas Vaicekiūtis ir Gediminas Sudnikavičius, montažo režisierius Domas Petronis);

Filmo vaizdo anonsas:

Ši apdovanojimų ceremonija buvo baigiamasis „Vasaros media studijos“ akordas. Iki jo – dvi savaites trukęs intensyvus kino kūrimo procesas: pirmas dienas studentai klausėsi lektorių Kristinos Buožytės, Tomo Rugio ir Rufato Hasanovo vedamų teorinių paskaitų apie montažo filosofiją, prieš juos gynėsi savo filmų idėjas, vėliau tobulino atrinktus scenarijus ir vykdė paruošiamuosius filmavimo darbus, tada – trim dienom pasklido po visą Neringą dieną naktį filmuodami savo kuriamas istorijas, o grįžę į „Nidos meno koloniją“, kuri buvo virtusi jų laikinais namais, kibo į filmų montavimo ir postprodukcijos darbus.

Kasmet vykstančios „Vasaros media studijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Šiemet šios kūrybinės dirbtuvės buvo suorganizuotos septynioliktąjį kartą.

SMS’15 uždarymo akimirkos

Komentarai