fbpx
Naujienos

Nidoje prasideda poetinės dokumentikos ketvirtadieniai

Kadras iš filmo „Žalumose“ Nidos meno kolonijos ir studijos „Nominum“ archyvas
Kadras iš filmo „Žalumose“
Nidos meno kolonijos ir studijos „Nominum“ archyvas

Nuo spalio 24 iki gruodžio 5 dienos, kiekvieną savaitės ketvirtadienį, Nidos meno kolonija atvers duris poetinės dokumentikos filmams, kurie į Kuršių neriją atvyks iš Arūno Matelio kino studijos „Nominum”. Dokumentikos vakaruose laukiami kino mylėtojai, kuriems nėra svetimas autorinis lietuvių režisierių kinas, žiūrovai, norintys jį atrasti kartu su filmų autoriais (nemaža jų dalyvaus filmų rodymuose), o taip pat tie, kurie tik netyčia užklydo į Nidą ir tamsų lapgruodžio vakarą ieško vietos sušildyti ne tik kūną, bet ir sielą.

Šį ketvirtadienį Nidos meno kolonijoje bus parodyti trys filmai, kuriuos pristatys vieno iš jų režisierė Ramunė Rakauskaitė.

Pirmasis jų – Henriko Šablevičiaus filmas „God-dag“ (1992 m., 28 min.) – pasakoja apie pokario metais Švedijoje įsikūrusius buvusius Lietuvos rezistentus ir apie Gotlando saloje gyvenusį architektą Joną Pajaujį. Kitas Henriko Šablevičiaus filmas, planuojamas parodyti ketvirtadienio vakare – „Neatėjo“ (1999 m., 20 min.) – tai provokuojantis režisieriaus Henriko Šablevičiaus autoportretas, nufilmuotas jo paties namuose.

Vakarą pabaigs kino meistro Henriko Šablevičiaus mokinės Ramunės Rakauskaitės filmas „Žalumose“ (2012 m., 29 min.). Tai pasakojimas apie neįtikėtino likimo ir pašaukimo moteris: vieniems – burtininkes, raganas, kitiems – gelbėtojas, kurios vaistažolėmis ir užkalbėjimais išgydo sunkiausiomis ligomis sergančius žmones. Šios trys žolininkės, šiandienės Avicenos, pačios išgyvenusios skaudžius ir tragiškus gyvenimo lūžius, žolėse atrado išsigelbėjimą nuo kūno ir sielos negandų bei vienatvės. Jos gyvena harmoningai su gamta, kurios lobiuose slypi daugybė paslapčių, ne mažesnių nei farmacijos laboratorijose.

Kitais ketvirtadieniais planuojami parodyti tiek jaunesnės kartos režisierių (E.Vertelytės, O.Burajos), tiek pripažintų lietuvių dokumentikos meistrų (S.Stonio, A.Matelio) darbų.

Filmų rodymai pradedami 18 valandą. Visi seansai – nemokami.

Nidos meno kolonijos ir studijos „Nominum“ informacija.

Komentarai