fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Nominantai į geriausius Lietuvos kino aktorius įamžinti iškirtinėje lietaus fotosesijoje

Aktorius Vytautas Kaniušionis Fotografas Robertas Daskevičius
Aktorius Vytautas Kaniušionis
Fotografas Robertas Daskevičius

Šeši nominantai į geriausius Lietuvos kino aktorius priėmė iššūkį įsiamžinti merkiančiame pavasariniame lietuje. Tarp lašų ir besiskleidžiančios žalumos fotografas Robertas Daskevičius užfiksavo Jurgą Šeduikytę, Aistę Diržiūtę, Severiją Janušauskaitę, Vytautą Kaniušonį, Marių Repšį ir Andrių Žiurauską. Speciali „Kino pavasariui skirta paroda „Pradžia“ bus pristatyta šįvakar, festivalio atidarymo metu Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, o iki kovo 30 d. ją bus galima pamatyti kino teatro „Forum Cinemas Vingis” trečiame aukšte.

Aktorė Aistė Diržiūtė Fotografas Robertas Daskevičius
Aktorė Aistė Diržiūtė
Fotografas Robertas Daskevičius

„Idėja buvo užfiksuoti nominantus pavasariniame lietuje ir taip perteikti ateinančio pavasario ir besitraukiančios žiemos temą – nors ji puikiai tiko festivaliui „Kino pavasaris“, iš pirmo žvilgsnio ši vizija atrodė sunkiai įgyvendinama. Įsivaizduokite, jums skambina fotografas ir sako, kad reikės fotografuotis vilkint tik baltais marškiniais lietuje, kovo pradžioje. Vargu, ar tokia mintis iš pradžių jus sužavėtų“, – pasakojo lietaus fotosesijos sumanytojas R.Daskevičius.

Visgi aktoriams ankstyvą pavasarį šlapti lauke neteko – fotosesija vyko specialiai tokio tipo eksperimentams pritaikytoje R.Daskevičiaus maisto ir gyvenimo būdo fotografijos studijoje „I4U studio“, kurią fotografas Vilniaus senamiestyje atidarė šią savaitę.

Aktorius Marius Repšys Fotografas Robertas Daskevičius
Aktorius Marius Repšys
Fotografas Robertas Daskevičius

„Per šias fotosesijas mane labiausiai sužavėjo tai, kaip aktoriai pasiduoda vandens kuriamai nuotaikai ir emocijoms. Vanduo jiems leido atsipalaiduoti ir pamiršti viską aplinkui, o man – sukurti netradicinius portretus ir įgyvendinti šį naują, iš pirmo žvilgsnio sunkiai reaizuojamą iššūkį“, – sako daugiausiai maisto fotografijoje besispecializuojantis R.Daskevičius.

Aktoriai apie fotosesiją lietuje

„Asmeniškai labai mėgstu vandenį, tai mano stichija. Esu iš tų žmonių, kurie mėgsta specialiai išeiti į lietų, audrą ar sniegą, tačiau lig šiol dar nebuvo tekę atsidurti lietuje fotosesijos metu. Tai buvo pirmas kartas, kuris man labai patiko. Vanduo atpalaiduoja, sukelia natūralias emocijas“, – įspūdžiais dalijosi S. Janušauskaitė.

Aktorė Severija Janušauskaitė Fotografas Robertas Daskevičius
Aktorė Severija Janušauskaitė
Fotografas Robertas Daskevičius

„Tai buvo vėsi pavasario diena šiltai „Kino pavasario“ fotosesijai. Studija, arbata, kantrybės valandos užsimerkus,  šviesos, vanduo, šiluma, bandymai, šypsenos ir muzikoje besiruošiantys prabusti pumpurai. Žvilgsniu įvertinant – jaukuma, širdimi – magija. Akis užmerkiu ir sapnuoju užburtąjį mišką“, – fotosesiją apbūdina aktorė A. Diržiūtė.

Aktorė Jurga Šeduikytė Fotografas Robertas Daskevičius
Aktorė Jurga Šeduikytė
Fotografas Robertas Daskevičius

Makiažą fotosesijoms kūrusi meistrė Evelina Borisniova sako, kad kiekvienas aktorius turi savitą ryškų charakterį, kurį ji ir siekė pabrėžti kurdama jų įvaizdį fotosesijai. „Kiekviena nuotrauka – skirtinga ir labai individuali, tačiau jose labai ryškiai matoma pavasario gradacija ir transformacija – būtent to ir norėjome pasiekti. Tai buvo įkvepiantis, išskirtinis projektas, suteikęs harmonijos ir estetinio malonumo jausmą“, – teigia ji.

Aktorius Andrius Žiurauskas Fotografas Robertas Daskevičius
Aktorius Andrius Žiurauskas
Fotografas Robertas Daskevičius

Apie fotografą

Robertas Daskevičius, laisvai samdomas fotografas

Pasiekimai:

  • Kulinarinis žurnalas VMG, pripažintas geriausiu pasaulyje kulinariniu žurnalu tarptautiniuose apdovanojimuose „World Gourmand Cookbook Awards 2014“
  • Knyga „7 ingredientai“ – „Gourmand World Cookbook Awards 2013“ pripažinta geriausia kulinarine knyga Lietuvoje ir antra geriausia kulinarine knyga Rytų Europoje
  • Baltijos šalių vestuvių, portretų ir kraštovaizdžio nuotraukų konkursas – laimėtojas.
Komentarai