fbpx
Naujienos

Norintiems kurti filmus – kursai su profesionaliais kūrėjais

Kadras iš filmo „Kelių eismo taisyklės“
„Meno avilys“

Visi, norintys pradėti kurti filmus, bet iki šiol nedrįsę, kviečiami į kino kursus su jaunosios kartos režisiere Marija Stonyte, dramaturgu Titu Lauciumi ir montažo režisieriumi Dariumi Šilėnu. Per keturias studijų savaites dalyviai susipažins su pagrindiniais kino kūrimo etapais, išbandys režisieriaus ir scenaristo roles. Kino kursai vyks lapkričio 22–gruodžio 23 d. Vilniaus mokytojų namuose VšĮ „Meno avilys“ įkurtoje „Mediatekoje“. 

„Šiuose kino kursuose akcentuosime filmo pasakojimo dinamiką: kokiomis kino kalbos priemonėmis galima manipuliuoti žiūrovo emocijomis ir kaip surasti reikiamą tempą savo sukurtai istorijai papasakoti. Nors dažnai giriame matyto filmo scenarijų ar įmantrų siužetą, kartais pamirštame, kokią dramaturginę jėgą turi skirtingai sumontuoti kadrai“, – sako kursus antrus metus vesiantis dramaturgas T. Laucius.

Kaip teigia kursų rengėjai – medijų edukacijos ir tyrimų centras VšĮ „Meno avilys“, užsiėmimų dalyviai mokysis suprasti platesnį kino istorinį, technologinį kontekstą, ieškos „savo“ temų ir bandys jas įgyvendinti. Taip pat bus aptariamos darbo su aktoriais subtilybės, kitos kino profesijos ir atsakomybės, montažo principai. Kūrybinėje kursų dalyje, dalyviai savarankiškai taikys įgytas žinias kurdami trumpametražį filmą.

Kursų lektorė M. Stonytė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos režisūros magistrė ir Skalvijos kino akademijos absolventė. Šiuo metu režisierė kuria savo pirmąjį ilgo metro filmą „Švelnūs kariai“ pasirodysiantį 2018 m. Marija šiemet pelnė Sidabrinės gervės kiaušinio apdovanojimą už geriausią studentišką filmą. Režisūros magistro studijas tęsiantis dramaturgas T. Laucius kuria scenarijus vaidybiniams, dokumentiniams filmams bei televizijos serialams, dėsto kino mokykloje „Youngblood“ bei Skalvijos kino akademijoje. Režisūros magistro studijas baigęs D. Šilėnas turi didelę montažo režisieriaus patirtį, taip pat yra dirbęs montažo režisieriaus Daryl K. Davis asistentu šiemet televizijos apdovanojimuose „Emmy“ nominuotame seriale „Tokyo Trial“  (rež. Rob W. King ir Pieter Verhoeff, 2016).

Detalesnę kursų programą rasite čia: (http://menoavilys.org/lt/861274/kursai_nuoma/vaizdo_ir_garso_kursai/kino-kursai)

Kino kursai vyks šių metų lapkričio 22 gruodžio 23 dienomis, kiekvieną sekmadienį ir trečiadienį Vilniaus mokytojų namuose įsikūrusioje „Meno avilio“ Mediatekoje. Šie kursai  yra VšĮ „Meno avilys“ įgyvendinamos medijų edukacijos programos dalis. Registracija į kursus vyks iki lapkričio 20 d. „Meno avilio“ svetainėje arba el. paštu kursai@menoavilys.org

Daugiau informacijos: www.menoavilys.org

Komentarai