fbpx
Naujienos

Nuo vasario 3 d. Kaune – tikro kino seansai apie meilę, atmintį ir kolonializmo laikus

Kadras iš filmo „Tabu“  Tarptautinio Kauno kino festivalio archyvas
Kadras iš filmo „Tabu“
Tarptautinio Kauno kino festivalio archyvas

Po viso pasaulio kino ekranus keliaujanti vieno garsiausių portugalų kino meistrų, Miguelio Gomeso, juosta „Tabu“ pagaliau atkeliaus ir į Kauną. „Tabu“ kviečia pasinerti į melancholišką meilės ir nusikaltimo istoriją, užfiksuotą nespalvotoje juostoje.  Praėjusių metų Tarptautiniame Kauno kino festivalyje pirmą kartą rodytas filmas į kino teatro „Romuva“ ekraną sugrįš jau vasario 3 d.

“Tabu” (Portugalija, Vokietija, Prancūzija, Brazilija) – tai lyriška ir metaforiška drama apie kolonializmo laikus, išsiskirianti drąsia struktūra, peržengiančia tradicines žanrų ribas ir laužančia kino pasakojimo taisykles. Ši už meninį novatoriškumą Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje apdovanota juosta – ypatinga vaizdinė ir kinematografinė patirtis.

Filmas susideda iš dviejų dalių, kurias sieja pagrindinė filmo veikėja Aurora (Laura Soveral) – temperamentinga ir ekscentriška pagyvenusi moteris, nuolat pralošianti kazino ir įtarianti, kad jos tarnaitė Santa (Isabel Cardoso) naudoja prieš ją vudu burtus. Jų kaimynė Pilar (Teresa Madruga) siekia paversi pasaulį geresniu, ištaisyti svetimų žmonių kaltes ir yra nepaprastai atsidavusi visuomeninei veiklai. Aurorai mirus, Santa ir Pilar sužino kai ką iš senosios damos praeities.

Filmo vaizdai užburia savo grožiu, o pasakojimas greitai įtraukia į nepaprastą meilės ir nusikaltimo istoriją. Antroji filmo dalis, nukelia į intriguojančią Auroros jaunystę Afrikoje, Tabu kalno papėdėje. Miguelis Gomesas atiduoda pagarbą iš ekranų nykstančioms senojo kino formoms. Siekiant pažadinti tikrą XXa. pirmosios pusės atmosferą, atrojoje filmo dalyje režisierius pasitelkė nebyliojo kino techniką ir filmavo su šiandien retai sutinkama 16mm kino kamera.

Bene įtakingiausio kino kritikos leidinio “Cahiers Du Cinema” geriausių 2012 m. filmų dešimtuke  „Tabu“ užima 8-ąją vietą, o populiarus britų kino žurnalas  „Little White Lies“ Miguelio Gomeso filmą paskelbė pirmuoju savo favoritų sąraše.

Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje pelnęs Alfredo Bauerio ir Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimus, filmas „Tabu“ prabyla apie Europos kolonializmą, laiko tėkmę, senatvę, prietarus, klasinę nelygybę ir dar daugybę jaudinančių temų.

Pirmasis filmo seansas Kauno kino teatre „Romuva“ bus rodomas jau vasario 3 d. 20val. Kiti filmo seansai: vasario 3 d. – 20.00, 6 d. – 17.00, 8 d. – 17.00, 10 d. – 20.00, 16 d. – 20.00, 17 d. – 20.00, 22 d. – 19.00, 24 d. – 18.00. Bilietus galima įsigyti kino teatro kasoje. Kaina: 6, 8, 10 Lt.

Tarptautinio Kauno kino festivalio informacija

Komentarai