fbpx
Naujienos, Pamatyk kine

„Nuostabus gyvenimas“: kino seansas ir speciali bilietų akcija

Kadras iš filmo „Nuostabus gyvenimas“
Park Circus/Paramount

Kovo mėnesį startavusi išskirtinių filmų seansų serija „Pamatyk kine“ kviečia į paskutinį šių metų seansą. Antrąją šv. Kalėdų dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus rodomas Kalėdų klasika tapęs amerikiečių režisieriaus Franko Capros filmas „Nuostabus gyvenimas“ (It‘s a Wonderful Life, 1946).

„Nuostabus gyvenimas“ pasakoja istoriją apie Džordžą Beilį (akt. Jamesas Stewartas), kuris Kalėdų išvakarėse atsiduria gyvenimo aklavietėje. Sunkiausiu jam momentu nusileidžia angelas, bandantis įtikinti Džordžą, jog dar ne viskas prarasta. Jis sugeba parodyti, kas atsitiks, jeigu Džordžas pasitrauks iš gyvenimo.

Žiūrovams suteikiama galimybė stebėti pagrindinio herojaus gyvenimą jau žinant, kaip jis ketina pasielgti. Džordžo Beilio istorija įrodo, kad nėra nieko vertingesnio už gyvenimą, o kiekvieno priimami sprendimai gali turėti įtakos kitų žmonių likimams. F. Caprai pavyko sukurti ypatingai įsimintinus charakterius ir epizodus, tapusius neatsiejama kino istorijos dalimi.

Kadras iš filmo „Nuostabus gyvenimas“
Park Circus/Paramount

Ne viena žiūrovų karta mini „Nuostabų gyvenimą“ tarp pačių mėgstamiausių filmų, tačiau pripažinimo šis F. Capros filmas sulaukė toli gražu ne iš karto. Nepaisant penkių „Oskarų“ nominacijų ir „Auksinio gaublio“ už geriausią režisūrą, pajamos, gautos iš parduotų bilietų į filmą toli gražu nebuvo didelės.

Apie žmogiškųjų vertybių svarbą primenantis „Nuostabus gyvenimas“ buvo sumanytas kaip suteikiantis vilties ir padrąsinantis, tačiau kadangi po Antrojo pasaulinio karo dar nebuvo praėję daug laiko, žiūrovams jis pasirodė pernelyg nutolęs nuo realaus gyvenimo.

Kadras iš filmo „Nuostabus gyvenimas“
Park Circus/Paramount

Vis dėlto ilgainiui filmas užkariavo žiūrovų širdis ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje, o Kalėdų šventė be jo peržiūros tapo sunkiai įsivaizduojama. 1990 metais „Nuostabus gyvenimas“ buvo įtrauktas į JAV Nacionalinį filmų registrą, 2004 metais užėmė antrą vietą BBC sudarytame geriausių filmų nepelniusių „Oskarų“ statulėlės sąraše, o 2006 metais atsidūrė Amerikos kino instituto sudaryto 100 labiausiai įkvepiančių visų laikų filmų sąrašo viršūnėje.

Frankas Capra išgarsėjo kurdamas socialines komedijas, jo filmuose daug dėmesio skiriama šmaikštiems dialogams, bet netrūksta ir fizinės komedijos elementų. Filmų kūrėjas buvo atskleidęs, kad „Nuostabus gyvenimas“ yra vienas mėgstamiausių jo režisuotų filmų.

Tikras Kalėdų stebuklas kine bus rodomas tik antrąją šv. Kalėdų dieną, gruodžio 26 d., „Forum Cinemas“ kino teatruose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tik lapkričio 29 d. išskirtinė bilietų akcija, kai perkant 5 bilietus, jie kainuos pigiau.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/147527452560221/

Komentarai