fbpx
Naujienos

ODISĖJA72 finalas: apdovanoti geriausi per tris paras sukurti filmai

Filmų kūrimo festivalio „ODISĖJA72“ premjera ir apdovanojimai

Penktadienio vakarą įvyko filmų kūrimo festivalio „ODISĖJA72“ premjera ir apdovanojimai. Vos per 72 valandas sukurti ir komisijos atrinkti geriausi trumpametražiai filmai buvo rodomi didžiajame „Forum Cinemas Vingis“ ekrane. Iš dvidešimties filmų, geriausi šeši, pagal iš anksto nustatytas specialias kategorijas, buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais. Šių metų, jau ketvirtajame filmų kūrimo iššūkyje varžėsi net 43 komandos. Apdovanojimai buvo tiesiogiai transliuojami „LRT“ portale. 

Filmų kūrimo festivalio „ODISĖJA72“ premjera ir apdovanojimai

Filmus vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė: kino režisierė Kristina Buožytė, kino operatorius ir režisierius Ramūnas Greičius ir „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė. Gausus būrys  žiūrovų taip pat turėjo savo balsą – renginio metu buvo renkamas filmas, kuriam atiteko žiūrovų simpatijų prizas.

Filmų kūrimo festivalio „ODISĖJA72“ premjera ir apdovanojimai

Apdovanojimą už geriausią filmą šiemet pelnė komanda „Mažiau take’ų, daugiau stake’ų“, su filmu „Sajėtrev“ (rež. M.Pocevičius). Geriausio filmo apdovanojimo prizinė vertė – net 10.000 eurų. Geriausiu kinematografijos darbu šiemet buvo pripažintas komandos  „Lunatikai“, filmas „240s“ (rež. G. Dirmauskatė). Originaliausiai „ODISĖJA72” užduotį įgyvendino  komanda „Molio palydovas“ su filmu „Detox“. Prizą už geriausią prodiuserinį darbą gavo komandos „UNITED“ filmas „Laimingas keleivis“ (rež. R.Pranaitis). Geriausio montažo apdovanojimą pelnė komandos „Idėjų čiužinys“ filmas „Asmenybės testas“ (rež. K.Keršytė). Žiūrovų simpatijų prizas, išrinktas renginio metu atiteko komandai „BALTAS MEDIA“ su filmu „Plikas žiaurumas“ (rež. V. Adomaitis).

Filmų kūrimo festivalio „ODISĖJA72“ premjera ir apdovanojimai

Konkursinės programos filmus galite žiūrėti LRT portale: https://www.lrt.lt/tema/trumpametraziai-filmai

Komentarai